آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

مزایا و معایب سیستم فن و پد گلخانه

فن و پد سیستم هایی ضروری برای تنظیم دمای محیط گلخانه به حساب می آیند. همانند هر وسیله و ابزار دیگری این تجهیزات نیز فواید و مشکلاتی دارند. اگر قصد خرید و استفاده از این وسایل را دارید، حتما این مقاله را مطالعه نمایید. در این مقاله به طور مفصل با مزایا و معایب سیستم فن و پد گلخانه آشنا خواهید شد. این اطلاعات به شما کمک می کنند تا با آگاهی کامل به تهیه این تجهیزات اقدام نمایید.

مزایای سیستم فن و پد گلخانه

سیستم فن و پد می تواند به جریان هوا کمک شایانی کند. این سیستم خنک کننده، با تعویض مکرر هوای درون و بیرون گلخانه محیط را سالم و زنده نگه می دارد. بر خلاف انسان که برای تنفس به گاز اکسیژن نیازمند است گیاه دی اکسید کربن می خواهد. این تبادل هوا توسط سیستم های خنک کننده فن و پد انجام می گیرد.

حشرات موذی می توانند محصولات را در زمانی کوتاه نابود کنند. برای جلوگیری از ورود آن ها سیستم فن و پد بسیار مفید خواهد بود. اگر در کنار فن از پدهای سلولزی استفاده شود، عملکرد به طرز قابل توجهی بهبود می یابد. در صورت نصب صحیح و اصولی، راندمان سیستم به بیش از هشتاد درصد خواهد رسید.

در بررسی مزایا و معایب سیستم فن و پد گلخانه، نمی توان از نحوه نصب آن سخن به میان نیاورد. طریقه نصب و راه اندازی این تجهیزات بسیار ساده و ابتدایی است. این امر باعث کاهش هزینه ها نیز می شود. نه تنها نصب بلکه نگهداری فن و پد زحمت زیادی نمی خواهد. سیستم های خنک کننده گلخانه همچنین به روز رسانی بی دردسری دارند.

مزایای سیستم فن و پد گلخانه

همان طور که می دانید پدها در این سیستم باید تعویض شوند. تغییر دادن و جابجایی پدها کار دشواری نیست. پدها را می توان خیلی راحت از محل خود خارج کرد و پس از اتمام شست و شو سر جای خود گذاشت. از مزایای دیگر فن و پد می توان به قابلیت استفاده از آن در کنار سایر خنک کننده ها اشاره کرد. برای مثال می توان از مه پاش در کنار این سیستم بهره برد. سیستم خنک کننده فن و پد با محیط زیست سازگار است. این تجهیرات هیچ آلاینده ای را به هوا وارد نمی کنند. زباله ای که در اثر استفاده از این سیستم تولید می شود حجم بالایی ندارد. بازیافت این زباله ها کاری آسان و بی دردسری خواهد بود.

معایب سیستم فن و پد گلخانه

در بررسی مزایا و معایب سیستم فن و پد گلخانه باید به نیاز آن به آب و برق اشاره کرد. این تجهیزات مصرف برق بالا و سرسام آوری ندارند. با این حال همیشه باید به برق متصل باشند. یعنی به صورت مداوم به نیروی برق نیازمند هستند.

از دیگر معایب این سیستم خنک کننده می توان به تعویض پد آن اشاره نمود. در حالی که جابجایی پد کار دشواری نیست اما نیازی همیشگی است. پدها را باید به طور مرتب بشویید تا از رسوب آن ها جلوگیری نمایید. زمانی که رسوب پدها افزایش پیدا کند ناچار به تعویض آن ها هستید. با این حال اگر درست و اصولی از آن ها مراقبت شود، می توان عمر پدها را تا اندازه قابل توجهی افزایش داد. مقاومت پدها بالا نیست. در صورت استفاده نادرست پدهای سلولزی به راحتی آسیب می بینند.

معایب سیستم فن و پد گلخانه

در این مقاله از وب سایت دانشنامه گلخانه به بررسی مزایا و معایب سیستم فن و پد گلخانه پرداختیم. این تجهیزات برای تعدیل و کنترل دمای گلخانه لازم هستند. با این حال همانند هر ابزار دیگری معایبی دارند. با بررسی معایب و مزایا و در نظر گرفتن نیاز خود می توانید با خیال راحت تری به تهیه این سیستم اقدام نمایید. دانشنامه گلخانه منبعی موثق و مطمئن برای افزودن معلومات در زمینه گلخانه است. اطلاعات زیادی در این خصوص در وب سایت دانشنامه درج شده است‌. در صورت تمایل می توانید از صفحات دیگر سایت بازدید نمایید.

 

نوشتن دیدگاه