آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

مدت زمان استفاده از قوزبند طبی کارشناسان دکتر مهندس

خمیدگی کمر یا قوز در اثر عادات اشتباهی مثل بد نشست و برخاست کردن، مدت طولانی پشت کامپیوتر نشستن یا خم شدن زیاد در حین کار به وجود می‌آید. این عادات اشتباه علاوه بر بد فرم کردن شکل بدن باعث کمردرد در افراد هم می‌شوند. استفاده از ابزارهای کمک درمانی مثل مدل‌های مختلف قوز بند یا کیفوز بند، می‌تواند در بهبود وضعیت بدن و درمان خمیدگی پشت، موثر باشد. در این مطلب به مدت زمان استفاده از قوزبند طبی از نظر کارشناسان دکتر مهندس و نحوه استفاده از آن، موقع خواب، پرداخته‌ایم.

مدت زمان بستن قوزبند طبی در طول شبانه روز چقدر است؟

افرادی که دچار عارضه قوز کمر و انحنای ستون فقرات هستند، درد و ناراحتی نسبتاً زیادی را تجربه می‌کنند. قوز بندهای ارتوپدی، علاوه بر این‌که باعث اصلاح وضعیت بدن در حالت ایستاده یا نشسته می‌شوند، در درمان افتادگی شانه هم موثر هستند. درمان شکستگی یا کشیدگی استخوان ترقوه و تقویت عضلات ضعیف شده ستون فقرات از دیگر کاربردهای این محصولات به شمار می‌روند. هر مدل از این وسایل برای درمان عارضه جسمانی یک قسمت از بدن مناسب هستند و باید تحت نظر پزشک یا متخصص فیزیوتراپی انتخاب شوند.

مدت زمان بستن قوزبند طبی در طول شبانه روز چقدر است؟

مدت زمان استفاده از قوزبند طبی از نظر کارشناسان دکتر مهندس، حدود 20 ساعت در طول شبانه روز است. در طول این مدت بهتر است که دو یا چند نوبت استراحت داشته باشید. فرد در زمان استراحت باید کمترین میزان تحرک را به بدن خودش وارد کند. لازم به ذکر است که پزشک در شرایط خاص، استفاده از کیفوز بند را در طول شب و در زمان خواب برای بیمار تجویز می‌کند.

همچنین به یاد داشته باشید که کیفوز بند را تا زمانی باید بپوشید که تغییرات قابل ملاحظه‌ای را در بدن خود ببینید. استفاده بیش از حد از این وسایل از کارکرد عضلات برای حفظ فرم طبیعی‌شان جلوگیری می‌کند. در واقع این تجهیزات ارتوپدی باعث تنبلی عضلات می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت که بهترین راه برای دانستن تعداد ساعت‌های مناسب بستن قوزبندهای طبی در طول شبانه روز، مشورت با پزشک است.

استفاده از قوزبند در خواب

به طور کلی خوابیدن با کیفوز بند توصیه نمی‌شود. چون ممکن است که این کار ناراحت‌کننده باشد. البته این مسئله بستگی به نوع قوز هم دارد. در کل ابزارهای کمک درمانی مختلف، اثرات گوناگونی در درمان عارضه‌های جسمانی دارند. بنابراین در زمان خرید انواع بریس، مدلی را انتخاب کنید که خوابیدن با آن راحت باشد. این در حالی است که در صورت استفاده از این محصولات، موقع خواب، باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات شامل موارد زیر هستند:

  • تخت خوابی را انتخاب کنید که فشار زیادی به کمر شما وارد نکند.
  • تنها در مواقع ضروری و به تجویز پزشک با کیفوز بند بخوابید.
  • به منظور قرار گرفتن پاها در سطح بالاتر، زیر پاهای خود بالشی بگذارید.
  • در زمان بلند شدن از رختخواب از روش معکوس استفاده کرده و از طریق غلت زدن بلند شوید. 

استفاده از قوزبند در خواب

ارائه انواع قوزبند طبی همراه با دستورالعمل استفاده در فروشگاه دکتر مهندس

قوز بندهای متنوعی در بازار وجود دارند که هر کدام برای درمان عارضه جسمانی یکی از قسمت‌های بدن مناسب هستند. به همین دلیل انتخاب کیفوز بند مناسب کار آسانی نیست و نیاز به دانش و تخصص لازم دارد. پزشک متخصص فیزیوتراپی، می‌تواند در این زمینه به بیمار کمک کرده و با توجه به مشکلات بیمار، بهترین نوع را به او پیشنهاد دهد.

فروشگاه اینترنتی دکتر مهندس به واسطه همکاری با متخصصان باتجربه و ماهر، مرکزی معتبر در زمینه فروش کالاهای پزشکی و درمانی در ایران است. این مجموعه به منظور دسترسی آسان مشتریان به این تجهیزات، اقدام به راه‌اندازی وب‌سایت doctor-mohandes کرده است. اگر از عارضه خمیدگی پشت، افتادگی شانه و سایر مشکلات جسمانی رنج می‌برید، می‌توانید انواع کیفوز بند طبی را از این وب‌سایت، با قیمت مناسب، خریداری کنید. همچنین در این آنلاین شاپ تخصصی پزشکی، دستور‌العمل پوشیدن و استفاده از این محصولات هم به طور کامل شرح داده شده است.

لازم به ذکر است که این دسته از کالاها در فروشگاه اینترنتی مورد بحث، تنها از معتبرترین برندها و بالاترین کیفیت‌ها عرضه می‌شوند. چرا که تضمین کیفیت، ارسال سریع و قیمت مناسب از مهم‌ترین رسالت‌های گروه دکتر مهندس است و همواره سعی در پایبندی به آن‌ها دارد. در صورت داشتن هرگونه سوال درباره انواع قوز بند و سایر لوازم موجود در این وب‌سایت، می‌توانید با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید. البته مشاوره‌ها، تنها مختص مشتریان نیست و همه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. 

 

نوشتن دیدگاه