آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

مزایای پد سلولزی گلخانه ای

این روزها برای تهویه هوا در محیط های گلخانه ای و همچنین تامین دمای لازم جهت رشد و پرورش گیاهان از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود. فن های بزرگ و سیستم های گرمایشی هر کدام می‌توانند در این زمینه تاثیرگذار باشند. در عین‌ حال پد سلولزی گلخانه ای از جمله تجهیزاتی به شمار می‌رود که در چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از پد سلولزی گلخانه ای در محیط گلخانه و همچنین محیط های دیگر مانند مرغداری کمک می کند تا بتوانید از تکنیکی کارآمد برای خنک کردن و تهویه هوا بهره ببرید.
مقایسه پد سلولزی گلخانه و کولرهای آبی دارای پوشال نشان می‌دهد که این تجهیزات با قدرت سرمایش بسیار بیشتر و همچنین نگهداری آسان تر می توانند از کیفیت بالاتری برخوردار باشند. این پایان کار نیست و با بررسی مزایای پد سلولزی گلخانه ای متوجه می‌شویم که دوام آنها در مقایسه با پوشال معمولی کولر گازی بسیار بیشتر است. با بررسی مزایای نصب پد سلولزی در محیط گلخانه و مرغداری متوجه می شویم که برای تمیز کردن پدهای سلولزی می توانید به راحت ترین شکل ممکن اقدام نمایید. با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری به شما ارائه دهیم.

مزایای پد سلولزی گلخانه ای

از پد سلولزی گلخانه ای بیشتر بدانیم

نگهداری از طیور و همچنین پرورش گل و گیاهان در فصل گرم تابستان، مشکلات زیادی برای فعالان در این حوزه به همراه دارد. با توجه به گرمای طاقت‌ فرسای فصل تابستان، استفاده از تجهیزات سرمایشی مختلف مدنظر قرار گرفته است. پد سلولزی از ورقه های نازک کاغذ کرافت تولید شده که دارای حالت موج دار هستند. کاغذ کرافت می‌تواند در جذب آب قابلیت بسیار بالای خود را نشان دهد. در کنار این موارد با توجه به اینکه نیاز به جلوگیری از فاسد شدن پد سلولزی احساس می شود، از یک رزین بر روی آنها استفاده می کنند.
کاغذهای کرافت که برای ساخت پد سلولزی به کار گرفته می‌شوند، به همراه لایه‌ ای از رزین، مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت. برای این که بتوانید راندمان کار خود در محیط گلخانه را افزایش دهید و همچنین در صنعت پرورش طیور نیز به خوبی عمل نمایید، نیاز است از انواع تجهیزات سرمایشی مانند پد سلولزی و فن های قدرتمند بهره ببرید. پد سلولزی از جمله تجهیزاتی به شمار می‌ رود که می‌تواند علاوه بر خنک سازی بسیار موثرتر مرغداری و گلخانه، هوای بهداشتی نیز تولید نماید.
پدهای سلولزی امروزه در تجهیزات مرغداری از جمله کاربردی ترین و مهمترین تجهیزات شناخته می‌شوند. استفاده از پد سلولی و قرار دادن آنها در جهت باد و فن های با کیفیت این امکان را می دهد تا بتوانید برای خنک کردن محیط و همچنین رفع گرد و غبار و آلودگی از یک روش کاربردی بهره مند شوید.

مزایای پد سلولزی گلخانه ای

نوع طراحی و ساخت پرده های سلولزی به گونه‌ ای است که فرآیند رسوب زدایی را می‌توانید به راحت ترین شکل ممکن بر روی آنها انجام دهید. استفاده از پد سلولزی به واسطه کیفیت بسیار بالایی که دارد، می تواند موجبات کاهش درجه حرارت هوا را تا میزان قابل توجهی فراهم نماید.
پدهای سلولزی در مناطق گرمسیری می توانند تا ۱۵ درجه سانتیگراد دما را خنک تر کنند. در واقع هدف از ساخت پد سلولزی ایجاد واسطه ای است که بتوان با استفاده از آن ها سطح رطوبت را به خوبی و با توجه به استانداردهای خاص بالا برد.

مزایای استفاده از پد سلولزی در مرغداری و گلخانه

همانگونه که عنوان کردیم، استفاده از پد سلولزی در مقایسه با پوشال می تواند مزایای زیادی در پی داشته باشد. یکی از مهمترین مزایای پد سلولزی در مرغداری و گلخانه، بالا بردن سرمایش محیط و افزایش راندمان فن ها خواهد بود. علاوه بر این در مقایسه با پوشال معمولی پدهای سلولزی دوام بیشتری دارند. به همین علت در مناطق گرم و خشک می توان از پدهای سلولزی کمک گرفت. نوع طراحی خاص پد سلولزی موجب می‌شود که مقاومت کمتری در برابر عبور هوا از خود نشان دهد. به همین علت سطح تماس بین هوا و آب افزایش خواهد یافت.

مزایای پد سلولزی گلخانه ای

شرایطی که موجب می شود مصرف برق نیز کاهش یابد. در نهایت تمام این فرایندها موجب بالا رفتن راندمان خنک‌ سازی خواهد شد. یکی دیگر از مزایای نصب پد سلولزی در گلخانه و مرغداری، رسوب زدایی آسان آنها است. پدهای سلولزی با جذب گرد و غبار و آلودگی می توانند یک محیط بسیار پاک برای رشد گیاهان و نگهداری از مرغ و طیور ایجاد نمایند. بررسی مزایای نصب پد سلولزی در مقایسه با پوشال ها نشان می دهد که این تجهیزات از ورود حشرات موذی به محوطه نیز جلوگیری خواهند نمود.
پدهای سلولزی خاصیت آنتی باکتریال دارند. به همین علت امکان رشد آلودگی و قارچ بر روی آن ها کمتر است. نصب، نگهداری و شست و شوی پد سلولزی بسیار آسان است و به راحتی می توانید برای رسوب زدایی آن ها اقدام نمایید. پد سلولزی خاصیت ایستایی بسیار بالایی نیز دارد. به همین علت پس از نصب آنها متوجه می شوید که از ساختاری مستحکم و منظم بهره مند هستند. انواع پدهای سلولزی را می توانید در ضخامت های مختلف و ابعاد مورد نیاز خود را سفارش دهید.
بد نیست بدانید که پرده های سلولزی با محیط زیست سازگاری بالایی دارند. این تجهیزات هیچگونه ماده سمی و آلاینده ای را از خود تولید نمی کنند. اگر به دنبال ایجاد شرایط مناسب در محیط گلخانه و مرغداری هستید، توصیه ما در مجموعه دانشنامه گلخانه خرید و استفاده از پد سلولزی خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مطالب ارائه شده توسط مجموعه دانشنامه گلخانه استفاده نمایید.

نوشتن دیدگاه