آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

بهترین پد سلولزی برای مرغداری ها؛ اطلاعاتی مهم برای خریداران

امروزه برای کمک به سرمایش مجموعه هایی مانند مرغداری ها به جای پوشال از پد های سلولزی استفاده می شود. این پد ها دارای انواع درجه بندی هستند و در صورتی که از انواع با کیفیت آن ها استفاده شود، می توانند بین 30 تا 40 درجه هوا را خنک تر کنند. پد های سلولزی در سال های اخیر توانسته اند رشد چشمگیری داشته باشند و جایگزین بسیار مناسبی برای پوشال باشند. با اصلاح ایراداتی که پوشال ها برای خنک سازی مجموعه ها داشته اند، پد های سلولزی در مدت زمان کوتاهی توانسته اند با استقبال بالایی مواجه شوند.

دمایی که برای مرغداری ها تنظیم می شود بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال بالا و پایین شدن دما می تواند در کیفیت تخم گذاری مرغ ها موثر باشد و یا باعث مرگ و میر آن ها شود، از این رو سعی بر این شده است تا با استفاده از سیستم های سرمایش تبخیری، هوا را به میزان استانداری برسانند. استفاده از پد های سلولزی یکی از روش هایی است که باعث بهینه سازی سیستم های تبخیری شده است. استفاده از پد های سلولزی در تامین هوای مطلوب مورد نیاز برای مرغداری ها می تواند تاثیر بسیار مثبتی در رشد مرغ ها داشته باشد. علاوه بر این می تواند روی کیفیت بیشتر تخم مرغ ها  نیز تاثیر داشته باشد.

ویژگی های بهترین پد سلوازی برای مرغداری

پد های سلولزی که برای استفاده در مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای ویژگی هایی باشند. مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از:

 • ایستایی مناسب

پد های سلولزی که در مرغداری ها و سایر مجموعه های مشابه مورد استفاده قرار می گیرند، دارای سایز بزرگ هستند. هرچه ارتفاع و اندازه پد های سلولزی بالا می رود نباید این محصول ایستایی و استحکام خود را از دست بدهد. پد هایی که دچار خمیدگی می شوند از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

 • نگهداری آسان

پد های سلولزی نسبت به پوشال شرایط نگهداری راحت تری دارند. ساختار پد سلولزی و ورقی که از آن تهیه می شوند، باعث شده است که شست و شو و نگهداری از آن ها راحت باشد.

 • عمر مفید بالا

پد های سلولزی که در مرغداری ها استفاده می شوند، دارای عمر مفید بالایی هستند. البته به شرطی که از برند ها و مواد اولیه با کیفیت ساخته شوند. میانگین عمر پد های سلولزی بین 3 تا 5 سال متغیر است.

 • عدم رسوب پذیری

کاربردی که پد های سلولزی دارند باعث شده است که جریان مداوم آب از روی آن ها عبور کند. این موضوع مانع از این رسوب گذاری بر روی پد های سلولزی می شود. معمولا رسوب پذیری پد ها بسیار پایین و یا نزدیک به صفر است.

ویژگی های بهترین پد سلوازی برای مرغداری

 • کاهش مصرف انرژی

استفاده از  پد سلولزی در سیستم های تبخیری مرغداری ها باعث می شود که مصرف آب و برق بهینه باشد. به همین دلیل این محصول جایگزین پوشال شده است.

 • جذب آب بالا

لایه هایی که در ساخت پد های سلولزی وجود دارند باعث شده اند که جذب آب با کیفیت بالایی صورت بگیرد و فضا خنک تر شود.

 • تجزیه ناپذیر بودن

پوشش پد های سلولزی از جنس رزین است. رزین یک ترکیب شیمیایی است که دارای عمر مفید بالایی است و به راحتی تجزیه نمی شود.

بهترین پد سلولزی مرغداری را از کجا بخریم؟

افرادی که قصد تهیه پد های سلولزی مخصوص مرغداری ها را دارند ممکن است با این سوال مواجه شوند که این محصول را باید از کجا تهیه کنند. خوشبختانه در کشور ما فروشگاه ها و مراکز فروش معتبری وجود دارند که می توان از طریق آن ها اقدام به تهیه پد سلولزی مخصوص مرغداری کرد. فروشندگان معتبر پد های سلولزی باید دارای ویژگی های زیر باشند:

 • بتوانند محصول مورد نظر را به راحتی و به صورت اینترنتی از طریق آن ها سفارش داد.
 • با خرید از این مراکز به نوعی کیفیت محصول خریداری شده ، تضمین شود.
 •  خریداران به محصولات اقتصادی و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشند.
 • امکان ثبت سفارش و خرید در هر ساعتی از شبانه روز برای خریدارن فراهم باشد.
 • محصول مورد نظر در کم ترین زمان برای خریداران ارسال شود.

بهترین پد سلولزی مرغداری را از کجا بخریم؟

در خرید این محصول باید کاملا آگاه باشید زیرا برخی واسطه گران و فروشندگان ممکن است محصولات تقلبی و فاقد کیفیت را به جای محصولات اصل به فروش برسانند. برند های معتبر و مرغوبی که در بازار وجود دارند را شناسایی کنید و از طریق آن ها اقدام به خرید نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پدهای سلولزی مقالات دیگر دانشنامه گلخانه را مطالعه فرمایید.

نوشتن دیدگاه