آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

پرفروش ترین گلهای اپارتمانی | بهترین گیاهان آپارتمانی

با توجه به تجربه زیاد و دانش به روز فروشندگان گیاهان آپارتمانی بسیاری از علاقمندان به گل و گیاه ترجیح می دهند از نظرات تخصصی کارشناسان برای نگهداری بهترین گیاهان آپارتمانی برخوردار شوند. زیرا آنها به خوبی می دانند که بیشتر مشتریان خواهان چه گل‌هایی هستند که علاوه بر مراقبت آسان می‌توانند برای مدت زمان طولانی از گل‌ها در خانه خود نگهداری نمایند. به همین دلیل در این گفتار به معرفی کامل پرفروش ترین گلهای آپارتمانی می‌پردازیم.

با بهترین و پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی آشنا شوید

بهترین گل ها برای نگهداری در منازل و آپارتمان ها، گیاهانی هستند که علاوه بر اینکه مراقبت ساده ای دارند بسیار مقاوم بوده و عمر آنها هم طولانی است و علاقمندان می توانند تعدادی از گیاهان مورد نظر خود را در فضاهای کم نور و حتی کوچک آپارتمانی نگه دارند.

 • کاکتوس؛ گیاهی جان سخت

بیش از 2000 گونه کاکتوس (Cactaceae) با اندازه ها، اشکال و بافتهای متنوع در سراسر وجود دارند. این گیاه از تیره میخک سانان گوشتی و خاردار است. نگهداری از انواع کاکتوس در خانه ها بسیار آسان است؛ زیرا گیاهی مقاوم در برابر سرما و گرما بوده و آب را در برگ ها، ساقه ها و ریشه های خود به خوبی حفظ می کند. به همین دلیل کاکتوس یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که بسیاری از علاقمندان تعداد زیادی از این گل های دوست داشتنی و جان سخت را در مجموعه گیاهان خانگی خود پرورش می دهند.

جالب این است که کاکتوس را می توانید هم در نور مستقیم و هم در زیر لامپ های LED نگه داری نمایید و فقط زمانی آنها را آبیاری دهید که خاک روی آنها خشک شده است. البته کاکتوس ها از پرفروش ترین گیاهان گلخانه ای هم هستند که تعداد زیادی از آنها را در گلخانه های مخصوص پرورش می دهند و شما می توانید در محیط بیرون از خانه نیز از کاکتوس نگهداری نمایید.

 • سانسوریا؛ گیاهی با عمر نوح

سانسوریا ( Sansevieria ) یکی از پرفروش ترین گلهای زینتی از خانواده ساکولنت ها است که با نام های «گیاه مار» و «شمشیر جادویی» معروف است و در گونه های متنوع با اندازه های کوچک و برزگ در تمامی فضای خانه قابلیت نگهداری دارند. سانسوریا گیاهی لوکس و شکیل است که در گوشه ای از فضای اتاق یا سالن به زیبایی خودنمایی می کند. سانسوریا گیاهی بسیار دوست داشتنی و محبوب است که در شرایط مختلف سازگار بوده و به راحتی رشد می کند. این گیاه به نور غیرمستقیم و روشن نیاز دارد و زمانی که خاک گلدان خشک می شود، آن را آبیاری نمایید و نیازی به غبارپاشی ندارد.

 • بامبو؛ گیاه ثروت و خوش شانسی

بامبو(Bambusoideae) متعلق به خانواده تیره گندمیان است که یکی از پرفروش ترین گلهای زینتی با طراوت و همیشه سبز محسوب می شود و فضای اطراف خود را پر از انرژی مثبت می کند. نگهداری آن تقریبا آسان است. بامبو نیاز به آبیاری متوسط دارد و نباید خیلی آن را مرطوب نگه دارید زیرا باعث پوسیدگی ریشه ها می شود.

این گیاه خوش یمن را در یک ظرف شیشه ای شفاف در نور غیرمستقیم و روشن قرار دهید زیرا هم بسیار تماشایی است و هم اینکه رطوبت مورد نیاز گیاه را به خوبی تامین می کند. بامبو در فنگ شویی نماد خوش یمنی، ثروت و پول است.

با بهترین و پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی آشنا شوید.

 • آنتوریوم؛ گیاهی اکسیژن ساز

آنتوریم (Anthurium) یکی از  پرفروش ترین گلهای گلخانه ای از خانواده «قاشق واش سانان» است و به نام درفش گیاه نیز شناخته می شود. این گیاه غیرمتعارف اما دلبرانه هوای خانه را به خوبی تمیز و تازه می کند و برای سلامتی انسان بسیار مفید است. آنتوریوم آلاینده های موجود در فضای خانه را پاکسازی کرده و برای مدت زمان زیادی عمر می کند. این گیاه طناز و  چشم نواز  شرایط نگهداری راحتی دارد و گل های رنگارنگ آن  دل بیننده خود را از زیبایی آب می کند.  آنتوریوم نماد صمیمت و مهمان نوازی است و نیاز به نور کافی و غیرمستقیم دارد. خاک این گل نباید خشک شود. بهتر است که زیرگلدان را ابتدا از  سنگ ریزه و آب پرکنید تا رطوبت لازم برای گل و محیط به خوبی فراهم شود.

 • ارکیده؛ هدیه‌ای لاکچری از طبیعت

ارکیده (Orchidaceae) متعلق به خانواده ثعلبیان است و وسیع ترین گیاهان گلدار روی زمین محسوب می شوند. ارکیده یکی از خارق العاده ترین گیاهان بسیار زیبا و با شکوهی است که تماشاگرش را مفتون خلقت بی نظیرش می کند. این گیاه به عنوان یکی از  پرفروش ترین گلهای زینتی لوکس و تجملی شناخته می شود. هر کسی که در خانه خود یکی از این گلهای زیبا را دارد مطمئنا اشتیاق فراوانی برای داشتن چند ارکیده دیگر نیز  خواهد داشت.

ارکیده ها آرامش، عشق و شادی را به زندگی شما می بخشند و استرس را از فضای خانه کم می کنند. این گیاه زینتی به رسیدگی و مراقبت های خاصی نیاز دارد. ارکیده ها بسیار رنگارنگ و متنوع هستند و  عطر جادویی خود را به خانه هدیه می دهند. شرایط نگهداری ارکیده با توجه به اندازه آن، نوع گل، خاک و میزان رطوبت متفاوت است.

 • زاموفیلیا؛ گیاهی مقاوم به کم آبی

زاموفیلیا ( zamiifalia ) معروف به جواهر زنگبار، همیشه سبز و پابرجاست و از خانواده آراسه و شیپوریان محسوب می شود. زاموفیلیا در عین اینکه نگهداری بسیار راحتی دارد به دلیل داشتن ریزوم می تواند آب را برای مدت زیادی در خود حفظ نماید. این گیاه شاهانه در نور کم و معمولی هم به رشد خود ادامه می دهد و  معمولا برگ هایی به رنگ سبز، سبز بسیار تیره  و به اصطلاح بلک یا ابلق دارد و  به ندرت زرد می شود. در برخی از خانه ها که نور غیرمستقیم هم وجود ندارد زاموفیلیا زیر نور مصنوعی هم سازگار است و رشد می کند. این گیاه زینتی یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که همیشه فضای خانه را مملو از زندگی می کند.

 • یوکا؛ گیاهی قد بلند و جان سخت

یوکا (Yucca) سرده ای با تنه ای درختی شکل است و گیاه بومی جنوب آمریکا، کارییب و مکزیک به شمار می رود. یوکا گلی باطراوات و  شیک است که هم در داخل منزل و هم در محیط بیرون قابل نگهداری است. برگ های این گیاه بلند و جان سخت در جوانی روشن و لطیف هستند اما با بالا رفتن سن گیاه، برگ ها هم به تدریج تیره و  زمخت می شوند.

یوکای آپارتمانی ساقه ای بلند دارد که به سرما حساس است و باید در نور غیرمستقیم و روشن قرار گیرد. این گیاه زینتی آبیاری زیادی نمی خواهد و بسیار مقاوم است. یوکا یکی از پرفروش ترین گیاهان بیرونی است و  بسیاری از علاقمندان آن را در بالکن و حتی حیاط های بزرگ خود نگهداری می کنند.

 • دیفن باخیا؛ گیاهی کم دردسر با برگ‌های همیشه سبز

Dieffenbachia متعلق به خانواده گل شیپوریان است و از گیاهان بومی گرمسیری آمریکای استوایی به شمار می رود. برگ های دیفن باخیا ترکیبی از رنگ های سبز و سفید و زرد است که زیبایی آن را دو چندان می کند. این گیاه زینتی در گوشه ای از سالن یا روی میز جلوه ای باشکوه از سبزینگی و لطافت است.

گونه های مختلفی از دیفن باخیا وجود دارد که برگ های هر  کدام الگوهای رنگی منحصر به فردی را به ظاهر گیاه داده اند و آن را جذاب تر می نمایند. این گیاه مقاوم در شرایط مختلف به خوبی رشد می کند و بهتر است که در نور غیرمستقیم قرار گیرد. نور بیشتر باعث روشنی برگ های پهن آن شده و  تماشایی تر می شود. دیفن باخیا آب ر ا دوست دارد ولی تا زمانی که روی سطحی خاک گلدان مرطوب است؛ خیلی به آن آب ندهید. این گیاه شیره ای سمی دارد بنابراین سعی کنید از تماس با آن خودداری نمایید.

با بهترین و پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی آشنا شوید.

 • برگ انجیری؛ پرفروش ترین گلهای آپارتمانی

گیاه برگ انجیری « Swiss Cheese Plant » از خانواده گل شیپوریان است که به آن مانسترا (غول پیکر و هیولا) هم می گویند. برگ انجیری  گیاه تزئینی خوش منظر و مطبوعی است که مراقبت از آن بسیار راحت و آسان است و علاقمندان زیادی را به سمت خود می کشاند.

برگ های این گیاه انجیری شکل و پهن با رنگی سبز هستند و آن را تبدیل به یک گیاه زینتی شیک و زیبا کرده اند. این گیاه نیاز به نور زیاد ولی غیر مستقیم دارد و ساقه آن پابرجا و بسیار مقاوم است. گیاه برگ انجیری خواهان رطوبت متوسطی است؛ یعنی خاک نمناک را دوست دارد اما نباید خیلی آبیاری شود و به محض دیدن خاک خشک آن را آبیاری کنید.

 • پتوس؛ گیاهی بالارونده با سرعت رشد زیاد

پتوس « pothos» گونه بومی گرمسیری آفریقای شرقی بوده و متعلق به خانواده گل شیپوریان است. این گیاه همیشه سبز یکی از پرفروش ترین گلهای زینتی است که در هر خانه ای می توانید به سادگی از آن مراقبت نمایید. این گیاه در گونه های مختلف با برگ های روشن و تیره است که زیبایی خاصی را به فضای اطراف خود می دهد و همیشه در حال رشد است.

این گیاه در فنگ شویی یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا شناخته می شود و سموم و انرژی های منفی اطراف خود را پاکسازی کرده و حال و هوای پویایی را ایجاد می کند.

پتوس را می توانید هم در خاک و هم در یک گلدان پر از  آب نگهداری و زیر نور غیر مستقیم نگهداری نمایید. این گیاه بی زحمت و بسیار ملوس، سازگاری بالایی با قسمت های مختلف منزل دارد. انواع پتوس عبارتند از:

پتوس ابلق، پتوس نئون،پتوس مرمری، پتوس ساتین، پتوس سبز، پتوس سفید – ارتشی، مانجولا، هاوایی

با بهترین و پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی آشنا شوید.

نظر دانشنامه گلخانه در مورد پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی

مراقبت و رسیدگی به گیاهان آپارتمانی کار ساده ای است و دردسر چندانی ندارد. هر خانه و آپارتمانی باید یک یا چند گل و گیاه زینتی را در خود جای دهد زیرا علاوه بر اینکه بسیار شیک و لاکچری هستند، روحبخش، دلنواز و آرامبخش نیز هستند و  فضای خانه را سرشار از  انرژی مثبت نموده و برای سلامتی افراد بسیار مفیدند.

توجه به مواردی همچون فضای خانه، منبع نور، آب و هوای منزل، سبک زندگی و میزان بودجه از جمله عواملی هستند که باید هنگام تهیه گیاه زینتی مورد علاقه خود آنها را در نظر بگیرید. گیاهانی همچون پتوس، سانسوریا، یوکا، برگ انجیری و انواع کاکتوس برای افراد مبتدی که علاقه زیادی به نگهداری از گلها دارند مناسب است و قیمت بسیار خوبی هم دارند.

گیاهان زینتی مانند ارکیده، فیکوس، زاموفیلیا، آنتوریوم، بامبو  بسیار شیک و لاکچری هستند و برای کسانی که به دنبال طراحی دکوراسیون خاصی در منزل خود هستند، بسیار مناسب است. افراد می توانند از این گیاهان در اندازه های بزرگتر برای فضای خانه به خوبی استفاده نمایند.

 نظر دانشنامه گلخانه در مورد پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی

سوالات متداول پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی

 • شرایط نگهداری از ارکیده چگونه است؟

نگهداری از ارکیده نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی متفاوت است و به صبر بیشتری نیاز دارد. نحوه زهکشی خاک ارکیده خاص است و رطوبت زیادی را می طلبد. به عبارت دیگر  آب باید سریعا از داخل آن خارج شود. خاک ارکیده را قبل از اینکه کاملا خشک شود آبیاری کنید. البته با توجه به فضای خانه خود و نوع گل ارکیده ای که می خرید توصیه می شود از فروشنده آن با دقت در رابطه با نگهداری ارکیده سوال بپرسید.

 • کدام یک از گیاهان آپارتمانی هوای خانه را به خوبی تصفیه کرده و اکسیژن سازی می کند؟

گیاهانی مانند پتوس، بامبو، سانسوریا و به ویژه آنتوریم هوای منزل را تصفیه می کنند. آنتوریم گیاهی اکسیژن ساز و سم زدا است که هوای محیط اطراف خود را از آلاینده ها و سموم به خوبی پاک می کند و برای سلامتی افراد خانواده بسیار مفید است.

 • شرایط نگهداری از زاموفیلیا چگونه است؟

زاموفیلیا یکی از گونه های گیاهی ساکولنت است که با نور کم هم سازگار است و به آسانی رشد می کند. گیاهی کم آب و مقاوم در برابر شرایط مختلف است. خاک گلدان زاموفیلیا نباید همیشه مرطوب بماند و با خشکی رابطه بهتری دارد. بهتر است هر 10 روز یکبار آن را آبیاری نمایید. نور غیر مستقیم برای زاموفیلیا کافی است.

 

نوشتن دیدگاه