آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

بهترین انواع کاکتوس برای خانه

کاکتوس یکی از گیاهان مقاومی است که هم می توانید برای محیط های داخل خانه و هم برای خارج از خانه استفاده کنید. زیبایی گل های کاکتوس آنقدر زیاد است که شما ترغیب به نگهداری از آن ها در منزل خودتان شوید. فقط کافیست که چند کاکتوس جذاب را در کنار هم قرار دهید و به درستی از آن ها نگهداری کنید. اما احتمالا سوال شما این است که بهترین انواع کاکتوس برای خانه کدام کاکتوس ها هستند؟ در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین این کاکتوس ها و جزئیات آن ها با شما صحبت می کنیم.

بهترین کاکتوس ها برای نگهداری در خانه

در اینکه هر کاکتوسی زیبایی فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی شما می دهد، شکی نیست؛ اما آیا می دانید که بهترین نوع کاکتوس برای خانه شما چیست؟ کاکتوس ها هر کدام شرایط نگهداری متفاوتی دارند. برخی از آن ها به نور نیاز دارند و برخی دیگر با نور کم نیز رشد می کنند. زیبایی کاکتوس ها برای استفاده در منزل از یک طرف و همخوانی آن ها با شرایط داخل منزل نیز از طرف دیگر مهم است. در ادامه شما را با کاکتوس هایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره می کنیم.

کاکتوس کریسمس

یکی از بهترین انواع کاکتوس برای خانه که هم زیباست، هم بدون تیغ رشد می کند، کاکتوس کریسمس است. ساقه های کاکتوس کریسمس بسیار مقاوم هستند و می توانند تا 30 سانتی متر نیز رشد کنند. شاخه های این کاکتوس ظاهر چتر مانندی پیدا می کنند که این به زیبایی این کاکتوس افزوده است. کاکتوس کریسمس نسبت به برخی از کاکتوس های معمولی رطوبت بیشتری نیاز دارد و پس از اینکه خاک آن خشک شد، بهتر است که مقداری آب به آن بدهید. نور مستقیم برای این کاکتوس مفید است. پس اگر می خواهید شاهد رشد آن باشید، بد نیست که آن را جلوی آفتاب قرار دهید. این کاکتوس در روزهای گرم تابستان به شما گل های نارنجی، صورتی، قرمز و سفید می دهد.

کاکتوس اپونتیا

یکی از بهترین مدل های کاکتوس آپارتمانی که هم مقاوم است، هم زیبایی فوق العاده ای دارد؛ کاکتوس اپونتیا است. این کاکتوس با نام زبان مادر شوهر نیز شناخته می شود و برگ های آن آنقدر براق و درخشان هستند که می توانند زیبایی فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی شما بدهند. اگرچه این کاکتوس گلدار است، اما به دلیل اینکه معمولا افراد این گیاه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی دهند شاهد گل های جذاب آن نیستند. با این حال اگر این کاکتوس را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار دهید، گل های این گیاه نیز رشد می کنند.

بهترین کاکتوس ها برای نگهداری در خانه

کاکتوس خیاری

کاکتوس خیاری یکی از باریک ترین مدل های کاکتوس خانگی است که می تواند مقاومت بالایی در محیط های داخل منزل داشته باشد. کاکتوس های خیاری دارای بدنه باریک و درازی هستند. گل های ریز روی این کاکتوس ها زیبایی آن ها را چندین برابر کرده است. اما باید بدانید که قرار نیست همیشه این کاکتوس به شما گل بدهد.

کاکتوس افوربیا

کاکتوس افوربیا یکی از بلندترین کاکتوس هایی است که می توانید در آپارتمان و خانه خودتان مورد استفاده قرار دهید. این گیاه در بیابان های خشک آفریقا رشد می کند و در بسیاری از نقاط دنیا نیز می توانید شاهد آن باشید. جالب است بدانید در محیط های بیرون از منزل این کاکتوس تا 12 متر هم رشد می کند. ولی اگر آن را در منزل نگهداری کنید، نهایتا شاهد رشد آن تا 2 متر خواهید بود. برای اینکه این کاکتوس رشد خوبی داشته باشد، باید آن را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

کاکتوس اچینو

کاکتوس اچینو یکی از خاص ترین مدل های کاکتوس آپارتمانی است. این گیاه اگر رشد خوبی داشته باشد در نهایت مانند یک کره می شود که زیبایی فوق العاده آن احساس خوبی به شما می دهد. پرزهای جذابی که روی این کاکتوس وجود دارند، آن را خاص تر و منحصر به فردتر کرده اند. این گیاه بسیار مقاوم بوده و نیازی نیست که حساسیت زیادی برای نگهداری از آن و تامین نور و آب مناسب به خرج دهید.

بهترین کاکتوس ها برای نگهداری در خانه

کاکتوس اشک تمساح

یکی از زیباترین مدل های کاکتوس برای خانه که احتمالا مدل های آن را در خانه های مختلفی دیده اید، کاکتوس اشک تمساح است. جالب است بدانید که برگ های این گیاه دقیقا مانند دهان تمساح می مانند. اگرچه ظاهر این گیاه کمی عجیب و غریب است، اما باید بدانید که نگهداری از آن بسیار ساده است. حتی می توانید این کاکتوس را به هر تعدادی که می خواهید تکثیر کنید. فقط کافیست که یک شاخه از کاکتوس را ببرید و در یک باغچه یا گلدان بکارید تا رشد کند.

کاکتوس دم الاغی

یکی از بهترین انواع کاکتوس برای خانه که کاربردهای بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد و می تواند به صورت آویزی استفاده شود، کاکتوس دم الاغی است. می توانید این کاکتوس ها را برای لبه پله ها و سقف ها مورد استفاده قرار دهید. یا اینکه آن ها را لبه کتابخانه و میز قرار دهید. بلندی ساقه کاکتوس دم الاغی می تواند به یک متر هم برسد. پس اگر دوست دارید یک کاکتوس بلند آویزی داشته باشید، این کاکتوس بهترین انتخاب برای شما است. به خصوص اینکه برگ های آن دارای رنگ بندی متفاوت طوسی و سبز نیز هستند. اگر شانس بیاورید و کاکتوس شما گل بدهد، گل های غوره ای روی این کاکتوس رشد می کنند که رنگ صورتی و قرمز آن ها شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

نوشتن دیدگاه