آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

محاسبه فن سیرکوله گلخانه

برای اینکه بتوانید شرایط محیط گلخانه را به خوبی جهت رشد و پرورش گیاهان فراهم نمایید، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و همچنین تهویه را باید با دقت بالا انتخاب نمایید. فن سیرکوله گلخانه نوعی از فن ها به شمار می رود که با برخورداری از سرعت بسیار بالا می توان آن را در این محیط نصب نمود. بهره گیری از فن سیرکوله گلخانه این امکان را می دهد که بتوانید از راکد شدن هوا در محیط جلوگیری نمایید. فراموش نکنید که نحوه نصب فن سیرکوله هوا به شکلی است که باید دقیقا آن را در میانه محیط گلخانه قرار داد.

با توجه به این امر، فن سیرکوله می‌تواند تمام هوای محیط را با هدف تخلیه به سمت فن اگزاست هدایت نماید. به همین علت محیط گلخانه را به بهترین شکل برای رشد و پرورش گیاهان می توانید مجهز نمایید. با توجه به اینکه برای افزایش راندمان و بازدهی محیط گلخانه نیاز است که از دانش و تخصص بالایی بهره ببرید، ما در مجموعه دانشنامه گلخانه به شما اطلاعات کاربردی در این زمینه ارائه می دهیم.

چطور فن سیرکوله گلخانه را محاسبه و نصب کنیم؟

با توجه به اهمیت بسیار بالای تامین دمای لازم و همچنین فراهم کردن شرایط کاربردی برای رشد گیاهان، نحوه محاسبه و نصب فن سیرکوله اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. محاسبه تعداد دقیق فن سیرکوله این امکان را می دهد تا بتوانید به رشد بهتر محصولات کمک کنید. با توجه به این امر متخصصین این حوزه از راهکارهای مختلفی استفاده می کنند تا بتوانند تعداد فن های سیرکوله را به دست آورند. روش نخست این است که ابتدا باید مساحت کل گلخانه را به دست بیاورید.

چطور فن سیرکوله گلخانه را محاسبه و نصب کنیم؟

حال می توانید عدد به دست آمده را به چهار قسمت تقسیم نمایید. در هر کدام از گوشه ها می توانید یک فن سیرکوله نصب کنید. روش دیگر برای محاسبه فن سیرکوله و نصب آن به گونه ای است که می توانید مساحت به دست آمده را در ۲ ضرب نمایید. حال تمام حجمی که برای هوادهی نیاز دارید به دست خواهد آمد. این حجم به شما نشان می دهد که در هر دقیقه چه مقدار هوا برای رشد و پرورش گیاهان لازم است. اکنون می توانید ظرفیت هوادهی را مشاهده کرده و با توجه به حجم به دست آمده برای هوادهی کل مجموعه تعداد فن هایی که نیاز دارید را خریداری نمایید.

فن تخلیه و فن سیرکوله گلخانه در کنار هم چگونه کار می کنند؟

یکی از نکات مهم در پرورش گل و گیاهان گلخانه این است که فن تخلیه و همچنین فن سیرکوله نباید به صورت همزمان مشغول به فعالیت شوند. اگر فن سیرکوله و فن تلخیه با هم کار کنند، متوجه می‌شوید که انرژی زیادی مصرف می شود. علاوه بر این در برخی از مواقع هنگامی که فن تخلیه خاموش است نیز می‌توانید فن سیرکوله را نیز خاموش نمایید. معمولا پنج دقیقه کار کردن فن سیرکوله به صورت اتوماتیک می تواند تا ۱۵ دقیقه شرایط مورد نیاز برای رشد گیاهان را فراهم نماید. به هیچ عنوان نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

برای نصب انواع فن سیرکوله گلخانه ای سعی کنید شرایط را به دقت بررسی نمایید. کارشناسان این امر می توانند به شما اطلاعات کافی را در خصوص محاسبه فن سیرکوله گلخانه ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مطالب ارائه شده توسط مجموعه دانشنامه گلخانه استفاده نمایید.

نوشتن دیدگاه