آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

آموزش نصب  پد سلولزی، چگونه پد سلولزی نصب کنیم

امروزه استفاده از پد های سولزی به جای پوشال در کولر های آبی بسیار متداول شده است. به دلیل مزایایی که پدهای سلولزی دارند استفاده از آنها با استقبال بیشتری مواجه شده است. نحوه نصب یا تعویض کردن پد سلولزی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا با نصب درست و اصولی می توان بازده هوای خنک تولیدی توسط این پدها را بالا برد. این محصول نسبت به پوشال های سنتی از مزایای بسیاری برخوردار هستند و می توان به شکل های متفاوتی آن ها را تهیه کرد.

در مرغداری ها و گلخانه ها این پدها به صورت متری تهیه می شوند. در مورد نصب پدهای سلولزی اگر مهارت و تجربه ای در این زمینه ندارید بهتر است از یک فرد فنی بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. این محصول به  طور مشخص برای استفاده بر روی کولر های سلولزی ساخته شده است اما به دلیل ویژگی هایی که دارد می توان آن ها را بر روی کولر های آبی نیز نصب کرد. پدهای سلولزی در سایزها و مدل های متفاوتی به بازار عرضه می شوند. قبل از نصب آن ابتدا باید اطلاعات دقیقی از اندازه و مدل آن داشته باشید و هم چنین آن را از طریق یک فروشگاه معتبر تهیه کنید. با دانشنامه گلخانه همراه باشید.

چگونه پد سلولزی نصب کنیم؟

چگونه پد سلولزی نصب کنیم؟

نکته مهم در نصب پد سلولزی در نظر داشتن سایز آن است. اگر قصد دارید که پوشال های سنتی را با پد سلولزی تعویض کنید باید با سایز بندی این محصول آشنایی داشته باشید. خوشبختانه نصب پد سلولزی بر روی کولر کار دشواری نیست و می توان به راحتی آن را انجام داد. پدهای سلولزی توسط کارخانه های متفاوتی به تولید می رسند. اندازه های استاندارد این پدهای سلولزی به طور استاندارد است و شما به راحتی می توانید متناسب با کولری که دارید، پد مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر پدهای سلولزی را برای استفاده در کولرهای آبی نیاز دارید باید توان و سایز کولر آبی را در نظر داشته باشید و متناسب با آن به خرید پد سلولزی اقدام نمایید.

در مرحله اول باید درب های کولر را باز کنید و آنها را اندازه بگیرید. پوشال ها و پدها زیر این درب ها نصب می شوند. در مرحله بعد با بررسی محصولات مشابه در فروشگاه های معتبر می توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای قرار دادن پد ها بر روی کولر ابتدا باید آبریز را به سمت بالا قرار دهید. با این کار عملیات نصب پد های سلولزی راحت تر انجام می شود. اگر پد ها را برعکس نصب کنید، کیفیت  کارآیی آن ها کاهش می یابد. درباره نصب پد هاس سلولزی باید به قطر محصول نیز توجه داشته باشید. خوشبختانه تولید کنندگان پد های سلولزی در تلاش هستند تا بتوانند محصولاتی با کیفیت و قابلیت بالا به خریداران عرضه کنند.

نکات مهم قبل از نصب پد سلولزی

نکات مهم قبل از نصب پد سلولزی

قبل از  نصب پد های سلولزی باید به نکاتی توجه داشته باشید. مهم ترین این موارد عبارتند از:

  • اگر قصد تعویض پد های سلولزی و یا پوشال های کولر آبی را دارید، ابتدا باید پد های قدیمی را از کولر خارج کنید. برای این کار از قطع بودن برق و آب کولر اطمینان حاصل کنید. اگر درباره خارج کردن پد و پوشال ها اطلاعات کافی ندارید می توانید به راهنمای کولر مراجعه کنید.
  • اگر قصد تمیز کردن پد های سلولزی و استفاده دوباره از آن ها را دارید بهتر است که از شوینده های شیمیایی مانند کلرین ها استفاده نکنید زیرا ممکن است کارایی پد ها را کاهش دهد و یا حتی باعث خراب شدن آن ها شود.
  • اگر قصد دارید که از پد های جدید برای کولر خود استفاده کنید می توانید طبق سایز و اندازه پد های قدیمی اقدام به خرید کنید.
  • در خرید پد های سلولزی توجه به کیفیت و برند آن ها بسیار مهم است. به این منظور بهتر است قبل از خرید، تولید کننده های برتر و مراکز فروش آن ها را شناسایی کنید و از طریق آن ها اقدام به خرید نمایید.
  • نصب پد های سلولزی بر روی کولر کار چندان دشواری نیست اما اگر هیچ تخصصی در این زمینه ندارید می توانید از یک نصاب برای این منظور استفاده کنید در غیر این صورت با استفاده از دفترچه راهنمای کولر می توانید به آسانی این پد ها را نصب کنید.
نوشتن دیدگاه