آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

  • گل مناسب دستشویی در فنگ شویی

    فنگ شویی برای هر محیطی ایده ­ای دارد. چیدمان منزل و بخش‌­های مختلف آن حتی سرویس بهداشتی نیز در فنگ شویی پیش بینی شده­ است. در چیدمان بر اساس فنگ...

  • گیاهان چهار فصل باغچه ای

    داشتن یک باغچه یا بالکن سرسبز و پرگل در فصل‌های سرد سال، باعث می‌شود تا شما بهار را در این فصل‌ها به خانه خود بیاورید. برخلاف تصور عموم مردم، نوعی...

  • بهترین کود برای رشد زاموفیلیا

    یکی از محبوب­‌ترین گیاهان آپارتمانی زاموفیلیا است. این گیاه به واسطه مقاومت بالای خود در شرایط آپارتمانی شناخته می­‌شود. همچنین به‌ خاطر ظاهر زیبای...

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

معایب پد سلولزی گلخانه ای

این روزها برای خنک سازی گلخانه، مرغداری و سالن های بزرگ از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود. پدهای سلولزی از جمله گزینه هایی هستند که می توانند کاربرد بالایی در این زمینه داشته باشند. با وجود مزایای پد سلولزی گلخانه، استفاده از آنها ممکن است گاهی مواقع معایبی نیز در پی داشته باشد. خنک کردن هوا با استفاده از پدهای سلولزی گلخانه به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. این تجهیزات قادر هستند با راندمان بسیار بالا و طول عمر زیاد در محیط های صنعتی، مرغداری ها، اتاق های سرور و گلخانه ها پاسخگوی نیازهای فعالان باشند.

علاوه بر این با بررسی مزایا و معایب پد سلولزی گلخانه و مقایسه آن با کولرهای آبی دارای پوشال متوجه می شویم که قادر هستند خنک‌ کنندگی بیشتری ارائه داده و موجبات کاهش مصرف انرژی را نیز به شکل قابل توجهی فراهم نمایند. در این بین از جمله معایب پدهای گلخانه ای می توان به رسوب گرفتگی آنها اشاره کرد. هنگامی که پدهای سلولزی دچار رسوب گرفتگی شوند، راندمان خود را از دست خواهند داد. خوشبختانه روش های مناسبی ارائه شده است که می توانید با نگهداری صحیح از پدهای سلولزی علاوه بر جلوگیری از رسوب گرفتن آنها، عمر این تجهیزات را نیز افزایش دهید.

همه چیز درباره پد سلولزی گلخانه

در کنار این مورد از دیگر معایب پد سلولزی گلخانه ای می توان به مقاومت پایین در مقابله با پاره شدن اشاره‌ نمود. چنانچه این تجهیزات سوراخ شوند یا پارگی در آنها به وجود بیاید، مشاهده خواهید کرد که در گلخانه و سایر محیط هایی که از پد استفاده کرده‌ اید، هوا وارد می شود. قیمت پد سلولزی در مقایسه با پوشال یکی دیگر از معایب این تجهیزات عنوان می شود. با این حال اطمینان داشته باشید که افزایش راندمان و خنک سازی بهتر پدهای سلولزی شما را یاری خواهند کرد تا بتوانید از هدر رفت آب و همچنین مصرف زیاد انرژی جلوگیری کرده و به راحتی از تجهیزاتی با عمر بالا استفاده نمایید.

همه چیز درباره پد سلولزی گلخانه

پدهای سلولزی گلخانه محصولاتی هستند که از کاغذ کرافت آنها را تولید می کنند. این تجهیزات با ابعاد مختلف و با استانداردهای بالا امروزه در بازار عرضه می‌شوند. انواع پد سلولزی گلخانه را برای کولرهای آبی می توانید خریداری نمایید. بهترین نوع پدهای سلولزی گلخانه در کشور فنلاند تولید می شود. علاوه بر این اگر بخواهیم اطلاعات دیگری درخصوص پدهای سلولزی به شما ارائه دهیم باید بدانید که صفحات کاغذی سلولزی که برای ساخت آنها به کار گرفته می‌شوند، راندمان بسیار بالاتری نسبت به پوشال داشته و ضریب عملکرد آنها نیز مناسب تر است. با توجه به اینکه در ساخت پدهای سلولزی از دانش روز کمک می گیرند، ضریب عملکرد آنها با بالا رفتن دما افزایش خواهد یافت.

نوع طراحی و ساخت پد سلولزی به گونه‌ ای است که با خاصیت خودشویی می تواند فضای مناسب و عاری از آلودگی در محیط های مختلف مانند مرغداری به وجود بیاورد.

نگهداری از پد سلولزی و جلوگیری از معایب آن

نحوه عملکرد این قابلیت به شکلی است که هنگام عبور جریان هوا از طریق شیارها، تغییر جهت آنها را مشاهده خواهید نمود. شرایطی که در نهایت گرد و غبار را در هوا از بین می برد. در حقیقت می توان گفت که پدهای سلولزی می‌توانند در سیستم سرمایشی نقش یک فیلتر را به خوبی ایفا کنند.

نگهداری از پد سلولزی و جلوگیری از معایب آن

یکی از سوالاتی که کاربران از مجموعه دانشنامه گلخانه همواره می پرسند این است که نحوه نگهداری و مراقبت از پدهای سلولزی چگونه است؟ به چند شکل می توان عمر پدهای سلولزی را افزایش داد. با توجه به اینکه نگهداری مناسب از پد سلولزی موجبات جلوگیری از رسوب گرفتگی آنها را فراهم می کند، نیاز است که در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید. یکی از نکات مهم در نگهداری از پد سلولزی، استفاده از پمپ آب، 24 ساعت قبل از به کار انداختن پدهای سلولزی خواهد بود. با توجه به این امر می توان آب کافی را به بالای پد سلولزی منتقل کرد. در این شرایط متوجه خواهید شد که پدها کاملا خیس و مرطوب می شوند.

نگهداری از پد سلولزی و جلوگیری از معایب آن

برای اینکه از رسوب گرفتگی پد سلولزی جلوگیری نمایید، استفاده از فیلتر قبل از ورود آب به آنها می تواند کاربردی باشد. در واقع فیلترها قادر هستند که مواد معدنی و آلی و همچنین سختی آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. شرایطی که موجب جلوگیری از رسوب گرفتگی پد می شود. برای جلوگیری از ایجاد رسوب سعی کنید که دفعات روشن و خاموش کردن کولر را کمتر نمایید. به مانند بخش زیادی از تجهیزات مورد استفاده در گلخانه، اگر پدهای سلولزی را به خوبی تمیز کاری کنید، راندمان آن ها را افزایش خواهید داد. شست و شوی پدهای سلولزی در هر سال حداقل دو مرتبه این امکان را خواهد داد که عمر مفید بیشتری از آن ها مشاهده نمایید.

سعی کنید از شوینده های قوی در این بین استفاده نکنید. اگر به دنبال نگهداری از پد سلولزی هستید و قصد دارید راندمان آن ها را افزایش دهید، بهتر است که یک سایبان بر بالای آنها نصب نمایید. این کار موجب می‌ شود که نور خورشید به طور مستقیم به پدها تابیده نشده و کاغذهای کرافت موجود در پد نیز مراقبت خواهند شد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید پد سلولزی گلخانه ای و روش های نگهداری از آنها هستید، کارشناسان مجموعه دانشنامه گلخانه به شما در این زمینه کمک خواهند نمود.

نوشتن دیدگاه