آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

رشد سریع گیاهان با قرص ال دی به جای هورمون رشد + دستور مصرف

اینکه یک گیاه بزرگ و جذاب در خانه خودتان داشته باشید، می تواند به روحیه شما و اعضای خانواده‌تان کمک کند؛ ولی این یک واقعیت است که هر گیاهی نیاز به خاک، نور و آبیاری مناسب و سایر مواد مغذی دارد تا بتواند رشد خوبی داشته باشد. رشد سریع گیاهان با قرص ال دی به جای هورمون رشد، یکی از روش های جدید برای تامین رشد این گیاهان است. اگر می خواهید گیاهی زیبا داشته باشید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد رشد آن باشید، این مقاله را از دست ندهید.

قرص ضد بارداری یا قرص ال دی برای گلهای آپارتمانی

قرص ضد بارداری یا قرص ال دی یکی از انواع قرص های هورمونی برای بانوان است که می تواند باعث افزایش یک سری هورمون ها در بدن بانوان شده و ریسک بارداری را در آن ها به حداقل برساند. شاید برای شما عجیب به نظر برسد اگر بگوییم این قرص هورمونی برای رشد گل های آپارتمانی نیز مفید است. چرا که حاوی هورمون هایی است که می تواند به رشد گیاه کمک شایانی کند.

قرص ضد بارداری با داشتن هورمون های مغذی برای رشد گیاه، باعث رشد سریع گیاهان شده و می تواند تاثیر زیادی روی سلامت عمومی گیاهان داشته باشد. بنابراین، اگر قبلا از این قرص ها استفاده کرده اید و حالا چند مدل از آن ها را در خانه دارید، کافیست که فقط چند عدد از این قرص ها را به گل های آپارتمانی بدهید تا شاهد رشد عالی و سریع آن ها باشید.

قرص ضد بارداری یا قرص ال دی برای گلهای آپارتمانی

آیا می توان از قرص ال دی به عنوان کود برای رشد سریع تر گیاه استفاده کرد؟   

کودها دارای تنوع بالایی هستند و هر کدام وظیفه تامین مواد مغذی مختلفی را دارند، بنابراین این اشتباه است اگر بگوییم که قرص ال دی می تواند به عنوان کود برای رشد سریع‌تر گیاهان مورد استفاده قرار گیرد. چون این قرص فقط از یک جنبه باعث رشد گیاهان می شود و آن هم تامین هورمون رشد مورد نیاز گیاهان است. ولی این قرص دارای ویتامین ها و یا مواد مغذی مورد نیاز گیاهان نیست.

بنابراین، هم کود دادن به گیاهان آپارتمانی برای رشد آن ها مفید است، هم دادن قرص ال دی به آن ها. در هر صورت باید بدانید که نیازهای گیاه شما چیست و باید چگونه میزان آب، کوددهی، نور و شرایط دیگر را برای رشد گیاه ایجاد کنید تا گیاه رشد عالی و سریعی داشته باشد. معمولا قرص ال دی به دلیل هورمون استروژن باعث رشد سریع گیاهان یا به اصطلاح رشد انفجاری آن ها می شود.

نحوه استفاده از قرص ال دی به عنوان کود برای گلهای آپارتمانی       

گل های آپارتمانی به دلیل اینکه درون آپارتمان و فضای بسته نگهداری می شوند، معمولا نیاز بیشتری به مواد مغذی دارند. استفاده از قرص ال دی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی، یک راه حل بدون ضرر است. البته باید حتما از یکی از روش های زیر برای دادن قرص ال دی به این گیاهان استفاده کنید.

  • روش اول: دادن قرص ال دی به صورت مستقیم به گیاه

اولین روش برای استفاده از قرص ال دی به عنوان کود برای گیاهان آپارتمانی این است که قرص های ال دی را مستقیما به خاک گیاهان بدهید. برای این کار می بایست قرص را از بسته آلومینیومی جدا کنید و در نزدیکی ریشه گیاه فرو کنید. با آبیاری منظم به گیاه، این قرص آرام آرام ذوب شده و ترکیبات خود را آزاد می کند. معمولا باید هر 2 الی 3 ماه یکبار قرص ال دی را به این گیاهان بدهید تا اثر خوب آن ها را مشاهده کنید. معمولا اثر قرص ال دی روی رشد سریع گیاهان پس از 1 ماه قابل مشاهده است.

  • روش دوم: اضافه کردن قرص ال دی به آب گیاه

روش دیگری که برای رشد سریع گیاهان با قرص ال دی وجود دارد، این است که این قرص را به آبی که به گیاه می دهید اضافه کنید. برای این کار کافیست که 1 عدد از قرص ضد بارداری را با یک لیتر آب مخلوط کنید. اجازه دهید تا به مدت 1 شب این قرص درون آب بماند و سپس فردا صبح گیاه را با این آب حاوی قرص ال دی آبیاری کنید. اگر چند روز یک بار از این آب برای آبیاری گیاهان استفاده کنید، شاهد اثربخشی آن خواهید بود. دقت داشته باشید که آبیاری گیاه با این آب حاوی قرص ال دی می تواند مضر هم باشد، به خصوص اگر بیش از حد این کار را انجام دهید. بنابراین، روند رشد گیاه را پس از دادن قرص ال دی به آن بررسی کنید.

نحوه استفاده از قرص ال دی به عنوان کود برای گلهای آپارتمانی       

سوالات متداول تاثیر قرص ال دی بر گیاهان آپارتمانی            

  • آیا قرص ال دی بدون نیاز به کود باعث رشد سریع گیاهان می شود؟

در اکثر مواقع بله. ولی این بدین معنی نیست که گیاه شما نیاز به کود ندارد. رشد سریع گیاهان با قرص ال دی به صورت هورمونی است و کود میزان مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را تامین می کند.

  • آیا می توان هر روز به گیاه قرص ال دی داد؟

خیر. دادن قرص ال دی به مقدار بیش از حد می تواند برای گیاهان آپارتمانی مضر باشد. پس هر چند ماه یک بار از قرص ضد بارداری برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

  • آیا قرص ضد بارداری برای گیاهان باغچه ای نیز مفید است؟

معمولا گیاهان باغچه ای سریع‌تر از گیاهان آپارتمانی رشد می کنند و با دادن کود مناسب به آن ها، نیازی به استفاده از قرص ال دی نیست. ولی اگر حس می کنید این گیاهان رشد خوبی ندارند، می توانید قرص ال دی را برای آن ها امتحان کنید.

 

نوشتن دیدگاه