آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

 • گیاهان چهار فصل باغچه ای

  داشتن یک باغچه یا بالکن سرسبز و پرگل در فصل‌های سرد سال، باعث می‌شود تا شما بهار را در این فصل‌ها به خانه خود بیاورید. برخلاف تصور عموم مردم، نوعی...

 • گل مناسب دستشویی در فنگ شویی

  فنگ شویی برای هر محیطی ایده ­ای دارد. چیدمان منزل و بخش‌­های مختلف آن حتی سرویس بهداشتی نیز در فنگ شویی پیش بینی شده­ است. در چیدمان بر اساس فنگ...

 • بهترین کود برای رشد زاموفیلیا

  یکی از محبوب­‌ترین گیاهان آپارتمانی زاموفیلیا است. این گیاه به واسطه مقاومت بالای خود در شرایط آپارتمانی شناخته می­‌شود. همچنین به‌ خاطر ظاهر زیبای...

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

گل مناسب دستشویی در فنگ شویی

فنگ شویی برای هر محیطی ایده ­ای دارد. چیدمان منزل و بخش‌­های مختلف آن حتی سرویس بهداشتی نیز در فنگ شویی پیش بینی شده­ است. در چیدمان بر اساس فنگ شویی بعضی گل‌­ها و گیاهان نقش اساسی دارند، مثلا بعضی گل­‌ها برای قرار دادن در دستشویی توصیه شده‌­اند.

هدف فنگ شویی آرامش و بهبود انرژی محیط است. این انرژی مثبت باید در همه جای خانه شما حس شود. در این مطلب انواع گل و گیاهانی که می­‌تواند متناسب با اصول فنگ شویی و با هدف ایجاد آرامش در دستشویی قرار گیرد، معرفی می­‌شوند.

محبوب ترین مدل گیاه مخصوص دستشویی در اصول فنگ شویی

قرار دادن گل­‌ها و گیاهان در دستشویی می­‌تواند انرژی محیط را افزایش داده و احساس آرامش را به ارمغان بیاورد. با توجه به فنگ شویی، برخی گیاهان و گل­‌ها دارای ویژگی­‌های خاصی هستند که بر انرژی فضای داخلی اتاق­‌ها، از جمله سرویس بهداشتی اثر مثبت می‌گذارند.

با توجه به اینکه فضای داخلی سرویس­‌های بهداشتی معمولا بسته است و نور کافی ندارد، سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که نیاز زیادی به نور مستقیم نداشته باشند. بعضی از گیاهان توصیه شده برای فضای دستشویی عبارت‌اند از:

 • بامبو: گیاه بامبو سمبل رشد و خوش شانسی است. این گیاه که بومی کشور چین است، می‌­تواند حتی در نور غیر مستقیم نیز رشد کند. بهتر است ریشه آن را در یک گلدان شیشه­‌ای قرار داده و در گوشه سرویس بهداشتی نگهداری کنید. با توجه به اصول فنگ شویی، بامبو انتخاب مناسبی برای سرویس بهداشتی است.
 • ارکیده: ارکیده نماد باروری، عشق و فراوانی است. قرار دادن یک گلدان ارکیده در دستشویی می­‌تواند انرژی محیط را تقویت کند. سعی کنید گلدان را در لبه پنجره یا طاقچه آینه قرار دهید.
 • یاسمن: رایحه گل یاسمن باعث شده این گل انتخابی ایدئال برای قرارگیری در سرویس بهداشتی باشد.
 • برگ عبایی: این گیاه نیز در شرایط بسیار سخت و بی نور امکان رشد دارد. گیاه برگ عبایی یک گزینه بسیار مناسب برای تزئین سرویس بهداشتی شما بر اساس اصول فنگ شویی است.
 • گل کاکتوس: در صورتی که فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است، گزینه­‌هایی مانند گل کاکتوس بهترین راه برای تزئین این فضا محسوب می­‌شود. گل کاکتوس می‌­تواند در گلدان­‌های کوچک نگهداری شده و فضای اندکی اشغال ­کنند. می‌­توان آن را در لبه پنجره دستشویی یا در صورتی که پنجره وجود ندارد، روی کابین یا کنار آینه قرار داد.
 • گیاه پتوس: این گیاه به سبب ظاهر جذاب خود، فضای سرویس بهداشتی شما را متحول می­‌کند. گیاه پتوس دارای برگ­‌هایی است که به مرور از گلدان به سمت پایین رشد می­‌کنند، بنابراین باید گلدان آن را در ارتفاع بالاتر و داخل یک قفسه یا طاقچه قرار داد.

محبوب ترین مدل گیاه مخصوص دستشویی در اصول فنگ شویی

چیدمان فضای دستشویی بر اساس فنگ شویی

صرفا انتخاب گل و گیاه برای سرویس بهداشتی کافی نیست. باید نکات دیگری را در نظر گرفت تا چیدمان مد نظر فنگ شویی اجرا شود. بعضی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • محل قرارگیری اهمیت زیادی دارد: از قرار دادن گل‌ها درست کنار توالت خودداری کنید. در عوض، آنها را روی طاقچه پنجره، روشویی یا قفسه قرار دهید. تنها در صورتی گلدان را روی زمین بگذارید که ارتفاع گیاه شما بلند باشد، مانند گیاه بامبو.
 • تازگی مهم است: مطمئن شوید که گل‌های شما سالم هستند. گل‌های پژمرده نماد زوال هستند و می‌توانند بر جریان انرژی تأثیر منفی بگذارند. گل‌های مرده را به طور مرتب با گل‌های تازه جایگزین کنید.
 • فضای دستشویی را شلوغ نکنید: حداکثر دو یا سه گلدان در محیط قرار دهید. شلوغی محیط باعث سردرگمی و کاهش انرژی مثبت می‌شود. اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است، از گلدان­‌های کوچک­‌تر استفاده کنید. اگر ارتفاع سقف مناسب است، از گیاهان آویزان استفاده کنید.
 • رنگ گلدان را با کاشی سرویس بهداشتی ست کنید: مطابق اصول فنگ شویی، رنگ سفید و سبز و آبی آرامش بخش‌ترین رنگ‌­ها محسوب می­‌شوند، سعی کنید عناصری که در سرویس بهداشتی استفاده می­‌کنید، همچون گل، گلدان، طاقچه، کابین، قاب آینه و غیره به این رنگ­‌ها باشد.

چیدمان فضای دستشویی بر اساس فنگ شویی

ایجاد یک دستشویی متناسب با اصول فنگ شویی به خود شما نیز بستگی دارد. چیدمان‌های مختلف گل را آزمایش کنید و تغییرات انرژی را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید، فنگ شویی فقط برای آرامش شماست. با قرار دادن عناصر نامبرده شده بر اساس اصول فنگ شویی، می‌توانید دستشویی خود را به محلی آرام و با طراوت بخش تبدیل کنید.

 

نوشتن دیدگاه