آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

شیشه دوجداره بدون گاز

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که نام پنجره دوجداره یا شیشه دوجداره و یا پنجره عایق را نشنیده باشد زیرا بسیار کاربردی و موثر در زیبایی ساختمان می باشد و همانطور که از نامش مشخص است عایق در برابر حرارت و رطوبت می باشد. شیشه دوجداره در دو نوع تولید می شود: شیشه دوجداره بدون گاز و یا شیشه دوجداره با گاز آرگون. در گذشته پنجره های ساختمان ها از آهن ساخته می شدند و شیشه های آن ها معمولی بودند ولی امروزه اکثر پنجره ها upvc هستند و دوجداره ساخته می شوند و میان دو جداره را یا با گازی به نام آرگون پر می کنند و یا بدون گاز. این که گفته می شود شیشه دوجداره بدون گاز است این بدان معناست که مابین دو جداره از هوا خالی شده است. مسلما این نوع شیشه دوجداره کارایی بالاتری نسبت به شیشه های معمولی داشته و از شیشه های دوجداره با گاز آرگون کارایی کمتری دارد. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت شیشه دوجداره برای پروژه های ساختمانی خود به ساز و کار مراجعه نمایید و خدمات مو رد نظر خود را با بهترین قیمت دریافت نمایید.

شیشه دوجداره بدون گاز چیست

ویژگی های پنجره دوجداره بدون گاز آرگون

گاز آرگون گازیست که بی رنگ و بی بو و هیچ آسیبی به محیط و انسان نمی زند و هیچ گونه ترکیب شیمیایی با گازهای موجود در هوا انجام نمی دهد و تراکم آن نسبت به هوا بیشتر است به همین خاطر نقش عایق بودن را خیلی بهتر از هوا انجام می دهد و کیفیت کار آن بالاتر است. حال برخی شیشه های دوجداره را از گاز آرگون پر نمی کنند و فضای مابین دوجداره را خلاگیری می کنند. لازم به تذکر است که خلا نیز مانند عایق رفتار می کند و از اتلاف گرما و انرژی جلوگیری می کند و عایقی در برابر صدا است اما کارکرد آن از گاز آرگون کمتر است. روش کار در شیشه دوجداره بدون گاز دقیقا شبیه عملکرد فلاسک برای خنک نگه داشتن و یا گرم نگهداشتن غذا و یا چای است. خلا موجود در بین دوجداره مانند عایق رفتار می کند و در مقابل صدا و حرارت مقاومت می کند و از عبور آن ها ممانعت می کند. پنجره دوجداره بدون گاز هم می تواند کار خود را به درستی انجام دهد و مفید و مناسب برای جلوگیری از اتلاف گرما و حرارت باشد. ضخامت این شیشه ها کمتر است و همچنین قیمت آن ها نیز مناسب تر است؛ پس نگران نباشید. شیشه دوجداره بدون گاز و یا با گاز آرگون مزایای زیر را به همراه دارند:

  • کاهش هزینه ی مصرف
  • عایق در برابر صدا و گرد و غبار و گرما و سرما
  • مقاوم در برابر زنگ زدگی و آب و رطوبت و اسید شدن.

ویژگی های پنجره دوجداره بدون گاز آرگون  

اجزای تشکیل دهنده شیشه دوجداره بدون گاز

ساختار شیشه دوجداره بدون گاز و چه با گاز چندان فرقی نمی کند. در ساختار شیشه دوجداره از دو لایه شیشه استفاده می شود و فضای مابین آن دو را یا با گاز آرگون می پوشانند و یا از خلا پر می کنند. سپس از اسپیسر و چسب درزگیر اولیه و همچنین از چسب ثانویه به نام پلی سولفاید و همچنین از لایه ای به نام جذب کننده ی رطوبت استفاده می کنند.

نوشتن دیدگاه