آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

قاب پد سلولزی گلخانه

امروزه سیستم های خنک کننده مجهز به پد سلولزی از بهترین و رایج ترین تجهیزات برای تامین سرمایش مورد نیاز گلخانه ها به شمار می روند. در ورودی و خروجی گلخانه ها پدهای سلولزی گلخانه ای نصب می شوند. البته این نوع پدها بدون نصب قاب قابل استفاده نیستند. قاب پد سلولزی گلخانه وسیله ای است که به عنوان نگه دارنده پد و لوله های تقسیم آب مورد استفاده قرار می گیرد. این قاب های مخصوص در ضخامت های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند.

همچنین این محصولات جنس های گوناگونی نیز دارند که دو مدل قاب های آلومینیومی و گالوانیزه از متداول ترین نمونه ها هستند. قاب پد گلخانه بنا بر درخواست مشتری می تواند با طراحی های مختلف ارائه گردد. همچنین سایز این قطعات با توجه به ضخامت پدهای سلولزی نیز متغیر است. به یاد داشته باشید که قاب پدهای سلولزی نقش مهمی در طراحی و راه اندازی گلخانه ها دارند. زیرا این محصولات به جمع آوری و انتقال مجدد آب به پدها کمک می کنند. در این مطلب از دانشنامه گلخانه با جنس و ابعاد قاب های مخصوص پدهای سلولزی گلخانه آشنا خواهید شد.

جنس قاب پد سلولزی گلخانه

همانطور که بیان شد، به طور معمول قاب های پد سلولزی گلخانه از آلیاژ آلومینیوم و ورق های گالوانیزه ساخته می شوند. این متریال به واسطه استحکام خود طول عمر پدهای گلخانه ای را تضمین می کنند. بنابراین تا سال ها می توان از پدهایی با قاب های آلومینیومی و گالوانیزه استفاده کرد، بدون اینکه نگرانی بابت تغییر شکل یا خرابی آن ها وجود داشته باشد.

جنس قاب پد سلولزی گلخانه

امروزه شرکت های مختلفی انواع قاب پد سلولزی گلخانه را با جنس های متنوع تولید می کنند. اما از آنجایی که قیمت مواد اولیه فلزی مورد استفاده توسط تولیدکنندگان با یکدیگر متفاوت نیست، قیمت قاب پدهای سلولزی از یک جنس نیز فرق چندانی با یکدیگر ندارند. برای مثال قاب های گالوانیزه و آلومینیومی تولید شده توسط شرکت های مختلف تقریبا قیمت مشابهی در بازار دارند. البته لازم به ذکر است که قاب های ساخته شده از جنس گالوانیزه طول عمر بیشتری نسبت به قاب های آلومینیومی دارند.

این امر به دلیل آن است که در صورت استفاده هیچ فشاری به قاب های گالوانیزه وارد نمی شود. اما نکته مهم دیگر درباره نحوه نصب این نوع قاب های پدهای سلولزی است. دقت داشته باشید که نصب قاب پد سلولزی آلومینیومی راحت تر و سریع تر انجام می گیرد. همچنین این نوع قاب ها در حین نصب یا در اثر گذر زمان دچار تغییر شکل یا دفرمگی نخواهند شد. می توان گفت که هر یک از قاب های پدهای گلخانه ای با جنس های گوناگون مزایا و معایب خاص خود را دارند.

لذا بهتر است که پیش از تهیه هر کدام از این محصولات از خصوصیات آن ها به طور کامل اطلاعات کسب کرده و با آگاهی کامل انتخاب کنید. فروشگاه های متعددی در زمینه فروش انواع پدهای سلولزی و قاب مخصوص آن ها فعالیت دارند. کارشناسان این مراکز به شما کمک خواهند کرد که متناسب با وضعیت جغرافیایی و متراژ گلخانه خود مرغوب ترین جنس قاب های پدهای سلولزی را با ابعاد مناسب خریداری کنید.

ابعاد قاب پد سلولزی گلخانه

ابعاد قاب پد سلولزی گلخانه

پدهای سلولزی از ورقه های نازک کاغذ کرافت تشکیل شده اند که قابلیت جذب آب بالایی دارند.  همچنین این نوع پدها در مقایسه با پوشال های قدیمی رایج راندمان بالاتری دارند. از دیگر مزایای استفاده از این محصولات می توان به کاهش رسوب زایی و سهولت رسوب زدایی آن ها اشاره کرد. طراحی این پدها به صورتی است که شیارها با زاویه 45 و 60 درجه ای، شیارهای 15 و 30 درجه ای را قطع می کنند. اما این پدهای سلولزی مخصوص سیستم های خنک کننده گلخانه بدون قاب کارایی ندارند.

در واقع برای استفاده از این نوع پدها باید قاب هایی همراه با لوله کشی آب و پمپ ساخته شود. قاب پد سلولزی گلخانه به پدها در کنار هم نگه داشتن آن ها کمک می نماید. همچنین لوله های آبریز و خروجی تعبیه شده روی این قاب ها، پروسه انتقال و بازگشت آب به پدهای سلولزی را آسان تر می کند. تولیدکنندگان می توانند قاب پدهای گلخانه ای را بر اساس خواسته مشتری در ابعاد و ضخامت های گوناگون تولید کنند. این قطعات قابل سفارش در هر سایزی هستند. بنابراین کارفرمایان بهتر است که متناسب با ابعاد گلخانه خود بهترین سایز قاب را برای پدهای سلولزی سفارش دهند.

این قاب ها با توجه به سایز پد سلولزی در عرض، ارتفاع و ضخامت متنوع تولید و به بازار عرضه می شوند. با قاطعیت می توان گفت که ابعاد این محصولات به سایز پد سلولزی بستگی دارد. خود پدهای گلخانه ای نیز در انواع مختلف و با ابعاد گوناگون در بازار موجود هستند. لذا بهترین راهکار برای انتخاب این محصولات این است که با توجه به متراژ گلخانه بهترین نوع پد را همراه با قاب مخصوص آن سفارش دهید. شما می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت، با کارشناسان دانشنامه گلخانه همراه باشید.

نوشتن دیدگاه