آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

قیمت پد سلولزی گلخانه

امروزه گلخانه‌ها، گاوداری‌ها، مرغداری‌ها، کارخانه‌های فعال در زمینه‌های مختلف و بسیاری مکان‌های دیگر برای تامین هوای خنک و مطلوب درون سازه‌های خود از تجهیزات خاصی استفاده می‌کنند. یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار که وظیفه خنک‌کردن این مکان‌ها را به خوبی انجام می‌دهند، پدهای سلولزی هستند. در واقع این محصولات به راحتی دمای مورد نیاز مراکز صنعتی و تولیدی را فراهم می کنند. اما قیمت پد سلولزی گلخانه از جمله مهمترین فاکتورها در هنگام خرید این محصولات است. در این مطلب از دانشنامه گلخانه با عوامل موثر بر قیمت این سیستم‌های خنک‌کننده و چگونگی محاسبه هزینه خرید آن‌ها آشنا خواهید شد.

عوامل موثر بر قیمت پد سلولزی گلخانه چیست؟

پدهای سلولزی متشکل از صفحات کاغذی موج‌دار، در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید و روانه بازار می‌شوند. کاغذی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد، از درخت بامبو، کاج و کنف به دست می‌آید. جنس کاغذ به کار رفته در ساخت این محصولات روی قیمت نهایی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. برای مثال قیمت پد سلولزی از جنس کاغذ تایوانی نسبت به قیمت پد گلخانه از جنس کاغذ فنلاندی ارزان‌تر است.

به طور کلی این نوع پدها عملکردی مشابه پوشال‌های معمولی کولرهای آبی را دارند. تنها تفاوت این دو محصول در آن است که پدهای سلولزی دمای گلخانه را با راندمان کاری بسیار بالایی به دمای مورد نظر می‌رسانند. از جمله مهمترین فاکتورهای موثر بر قیمت پد سلولزی گلخانه، ابعاد و اندازه گلخانه مورد نظر است. در واقع هر چقدر ابعاد گلخانه بزرگتر باشد، پدهای سلولزی بیشتری برای پوشاندن آن مورد نیاز است. با افزایش تعداد مورد تقاضای پد سلولزی، هزینه شما نیز برای راه‌اندازی یا تجهیز گلخانه بیشتر خواهد شد.

عوامل موثر بر قیمت پد سلولزی گلخانه چیست؟

همانطور که بیان شد، پدهای سلولزی مخصوص گلخانه در ابعاد گوناگون و با قیمت‌های متفاوت تولید می‌شوند. این نوع پدها معمولا در عرض 60 سانتی‌متر و با ارتفاع‌های گوناگون( شامل یک متر، دو متر، 120 سانتی‌متر، 150 سانتی‌متر و 180 سانتی‌متر) موجود هستند. بنابراین بهتر است که پس از مشخص کردن ابعاد دقیق گلخانه خود، بسته به میزان مورد نیاز خود، نسبت به خرید پدهای آن اقدام کنید. در این شرایط می‌توانید اطمینان حاصل کنید که دقیقا متناسب با نیاز خود پد گلخانه را خریداری کرده و هزینه‌های اضافی به شما تحمیل نمی‌شود.

عامل موثر بعدی در تعیین قیمت نهایی این محصول ضخامت آن‌ است. پدهای سلولزی معمولا در دو ضخامت 10 و 15 سانتی‌متری تولید می‌شوند. مسلما قیمت پد گلخانه با ضخامت 15 سانتی‌متری در مقایسه با پدهای 10 سانتی‌متری بیشتر است.

قیمت پد سلولزی گلخانه بر چه اساسی محاسبه می شود؟

سوال بسیاری از افراد که قصد خرید پدهای سلولزی گلخانه‌ای را دارند، این است که قیمت پدهای سلولزی چگونه و بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟ در بخش قبل متوجه شدید که فاکتورهای متعددی روی قیمت نهایی این نوع پدهای خنک‌کننده تاثیر می‌گذارند. در نتیجه برای پاسخ به این پرسش‌ها نمی‌توان تنها یک عامل را نام برد.

نوع و جنس کاغذ مورد استفاده در تولید پدهای سلولزی از جمله مهمترین پارامترهایی است که قیمت این محصولات بر اساس آن تعیین می‌شود. در واقع هر چقدر کیفیت کاغذ کرافت بهتر باشد، هزینه خرید آن نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر جنس کاغذ، ضخامت پدهای سلولزی نیز روی قیمت نهایی آن‌ها تاثیرگذار است. همچنین اگر به بازار خرید و فروش پدهای سلولزی مراجعه کرده باشید، به طور قطع متوجه وجود این محصولات در طول و عرض‌های مختلف شده‌اید. بنابراین دو عامل طول و ارتفاع پدهای سلولزی را می‌توان از عوامل موثر بر تعیین قیمت پد سلولزی گلخانه دانست.

قیمت پد سلولزی گلخانه بر چه اساسی محاسبه می شود؟

امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید انواع پد سلولزی شامل پد سلولزی متری، پد سلولزی مرغداری، پد سلولزی کولر، پد سلولزی ماینر و بسیاری مدل‌های دیگر مشغول به کار هستند. هر یک از این شرکت‌ها سیاست‌های گوناگونی را برای قیمت‌گذاری محصولات خود اعمال می‌کنند. همین امر منجر به ایجاد تفاوت در قیمت پدهای سلولزی موجود در بازار می شود. در کنار همه این موارد، نباید نوسانات بازار ارز را در تغییرات قیمت پدهای گلخانه نادیده گرفت. با افزایش یا کاهش قیمت ارز، قیمت نهایی این نوع پدها دچار تغییر خواهد شد.

فاکتور مهم دیگر در این موضوع جنس قاب مورد استفاده در ساخت پد سلولزی گلخانه است. به یاد داشته باشید که قیمت قاب پدها به صورت متری محاسبه می‌شود. برای اینکه ارزان‌ترین و بهترین نوع پد را متناسب با نیاز خود خریداری کنید، مشورت با کارشناسان خبره را فراموش نکنید. 

نوشتن دیدگاه