آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

جت فن گلخانه ای

اهمیت تهویه و دما در گلخانه به اندازه ای است که کوچک­ترین تغییر غیر اصولی در آن ها می تواند رشد گیاهان گلخانه ای را دچار اختلال نماید. به همین دلیل، فراهم کردن تجهیزات مناسب برای کنترل دما و رطوبت محیط اهمیت بسیاری دارد. جت فن گلخانه ای از آن دست تجهیزاتی است که هر گلخانه مجهز به آن نیاز دارد. عملکرد جت فن های گلخانه ای به گونه ای است که در عین گرم کردن محیط، به گردش هوا در داخل فضای گلخانه کمک خواهد کرد.

جت فن گلخانه ای دستگاهی است که با برق، گاز یا گازوئیل کار می کند. بازده دستگاه هیتر گلخانه ای با هر یک از این سوخت ها متفاوت است. بنابراین افراد باید بر اساس فاکتورهایی مانند وسعت گلخانه و دمای مورد نیاز، نوع دستگاه مورد نظر خود را با سوخت مناسب انتخاب نمایند. در این مقاله به علت اهمیت داشتن جت فن گلخانه اشاره خواهیم کرد. همچنین، با معرفی انواع جت فن گلخانه ای، آگاهی شما را برای خرید بهترین جت فن افزایش خواهیم داد. با دانشنامه گلخانه همراه باشید.

جت فن گلخانه ای چیست؟

جت فن گلخانه ای یا جت هیتر گلخانه ای، نوع خاصی از فن است که برای تهویه گلخانه به کار می رود. در واقع، نصب یک جت فن یا هیتر موشکی گلخانه ای به افزایش دمای گلخانه و کنترل رطوبت موجود در آن کمک می کند. بنابراین اگر به سلامت گیاهان و گل های خود اهمیت می دهید، برای خرید جت فن گلخانه ای با برند مناسب اقدام نمایید.

کاربرد جت فن گلخانه ای چیست؟

کاربرد جت فن گلخانه ای چیست؟

محیط گلخانه یک محیط مرطوب با دمای تنظیم شده است. با این حال، چه در زمستان و چه در فصل تابستان، فضای داخل گلخانه به تدریج دچار افزایش رطوبت و دما خواهد شد. این مساله می تواند منجر به پوسیدگی یا از بین رفتن گل و گیاه شود. به همین دلیل، لازم است از طریق یک روش اصولی، گردش هوا و تنظیم دمای داخل گلخانه را انجام داد. استفاده از جت فن گلخانه ای دقیقا با همین هدف انجام می گیرد. مزایای استفاده از جت فن گلخانه شامل موارد زیر می شود:

  • گردش هوای داخل گلخانه
  • کاهش رطوبت بیش از حد فضای گلخانه
  • گرم کردن محیط گلخانه تا دمای مناسب
  • کمک به جذب میکروب های موجود در فضا
  • کاهش گرد و غبار موجود در فضا
  • جریان دادن هوا و افزایش تاثیر گرده افشانی گیاهان در محیط گلخانه

انواع جت فن گلخانه

دسته بندی انواع جت فن گلخانه بر اساس سوخت و ظرفیت آن ها انجام می گیرد. در واقع، هر فرد به یک جت فن متناسب با مساحت گلخانه خود نیاز دارد. مسلما هر چه مساحت گلخانه بیشتر باشد، ظرفیت جت فن گلخانه نیز باید بالاتر برود. انواع جت فن گلخانه از سوخت های مختلف استفاده می کنند.

جت فن گلخانه ای برقی، جت فن گلخانه ای گازوئیلی و جت فن گلخانه ای گازی از انواع جت فن ها به حساب می آیند. هر یک از این دستگاه ها مشخصات فنی خود را دارند که تعیین کننده ظرفیت آن ها است. در ادامه به بیان مشخصات هر یک از انواع جت فن های گلخانه­ای می پردازیم.

انواع جت فن گلخانه

جت فن گازی گلخانه ای

یکی از انواع جت فن های گلخانه ای، نوع گازی آن است. آلایندگی جت فن گلخانه ای گازی در حد متوسط است. البته اگر این نوع جت فن به طور بی عیب و نقص کار کند، آلودگی نخواهد داشت. با این حال، در صورت تنظیم نبودن دستگاه، مونو اکسید تولید شده توسط این نوع جت فن می تواند به گیاهان آسیب وارد کند. بنابراین در صورتی که تمایل به استفاده یا خرید جت فن گلخانه ای گازی دارید، لازم است در هنگام استفاده از آن، سطح اکسیژن محیط را اندازه گیری کنید.

جت فن گلخانه ای برقی

به جرات می توان گفت که جت فن گلخانه ای برقی از کم آلاینده ترین جت فن های گلخانه ای به حساب می آید. یک جت فن برقی می تواند از طریق لامپ های گرمایی یا صفحات گرمایی دمای محیط را افزایش دهد. با توجه به پاک بودن سوخت این نوع جت فن و بازده مناسب آن، قیمت جت فن گلخانه ای برقی نسبتا بالا است. به نظر می رسد که ویژگی های بی نظیر این نوع جت فن، ارزش صرف کمی هزینه بیشتر را داشته باشد.

جت فن گلخانه ای گازوئیلی

یکی از مزایای جت فن های گازوئیلی، ظرفیت گرمایی بسیار بالای آن است. این موضوع کمک می کند تا در کوتاه­ترین زمان ممکن، دمای گلخانه به حد دلخواه برسد. با این حال، جت فن گازوئیلی گلخانه ای می تواند آلودگی هایی را در بر داشته باشد. بنابراین، بهتر است در صورت استفاده از این نوع جت فن، سطح آلاینده های موجود در فضای گلخانه را به طور مرتب اندازه‌گیری کنید. در نظر داشته باشید که سهل انگاری در کاهش آلاینده های محیط می تواند به گیاهان و گل های گلخانه ای آسیب وارد آورد.

نوشتن دیدگاه