آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

چگونه باکس گل درست کنیم

برای ساخت باکس گل طبیعی اول از همه چیز داشتن ذوق و قریحه برای چیدمان لازم است و شما باید برای خلق یک جعبه گل دوست داشتنی سلیقه به خرج بدهید. بعد از انتخاب گل‌های مورد علاقه باید آنها را به صورت اریب ساقه زنی کنید. پس از اینکه وسایل لازم برای ساخت باکس گل را آماده کردید، کافیست تا با سلیقه و طبق اصول باکس چینی؛ گل‌ها و برگ های برش زده را پیش هم بچینید و یک باکس زیبا برای کادو دادن و یا برای فروختن درست کنید.

در ادامه ما شما را با وسایل لازم برای ساخت باکس آشنا می‌کنیم و آموزش گام به گام و تصویری ساخت آن را نیز به شما ارائه می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

وسایل لازم برای ساخت باکس گل

  • اسفنج آبگیر

اسفنج شما باید متناسب با سایز جعبه باشد. اگر مدل جعبه شما با اندازه و مدل اسفنج متفاوت بود، باید آن را برش بزنید و اندازه کنید تا کل فضای داخل باکس را پوشش بدهد.

  • قیچی باغبانی

بهتر است برای کات کردن ساقه‌ها از قیچی باغبانی استفاده کنید، اما اگر قیچی باغبانی در دسترس نبود، می‌توانید یک قیچی بزرگ تیز انتخاب کنید تا ساقه گل‌ها را به راحتی با آن برش دهید. مواظب باشید که در هنگام کوتاه کردن ساقه به آن آسیب نرسانید.

  • گل‌ها و برگ‌های طبیعی

برای درست کردن یک باکس زیبا باید گل‌ها و برگ زیبا را با ترکیب رنگ هماهنگ و با سلیقه کامل انتخاب کنید. حتما برگ‌های پژمرده و رنگ و رو رفته و پلاسیده را جدا کنید تا ظاهر باکس گل را به هم نریزند.

  • باکس مناسب

برای انتخاب باکس گزینه‌های متعددی دارید. انواع مختلف باکس با جنس‌های مختلف از جمله باکس‌های چوبی، شیشه‌ای، چرمی و… وجود دارند، که می‌توانید آنها را در مدل‌ها و طرح‌های گوناگون انتخاب کنید. در انتخاب جعبه به استحکام آن دقت کنید و جعبه‌هایی را انتخاب کنید که مقاومت و استحکام کافی برای تحمل وزن اسفنج خیس و گل‌ها را داشته باشند.

  • زرورق و چسب

برای ساخت جعبه گل تزیینی، به زرورق و چسب نیز نیاز دارید تا جلوی نشت رطوبت اسفنج به جعبه را بگیرید. می‌توانید از نایلون نیز به جای زر ورق استفاده کنید.

آموزش تصویری ساخت باکس گل زیبا برای هدیه

به منظور ساخت باکس گل زیبا برای هدیه حتما گل‌هایی را انتخاب کنید که از لحاظ رنگ‌بندی و شکل ظاهری با یکدیگر هارمونی و همخوانی داشته باشند و ترکیب زیبا و جذاب و چشم نوازی را در کنار یکدیگر درست کنند. مراحل زیر را با رعایت ریزه کاری‌ها و نکات مهم به ترتیب انجام دهید.

در مرحله اول اسفنجی را که از قبل در آب خیس کرده‌اید با دیگر وسایل در کنار یکدیگر حاضر کنید. برای خیس کردن اسفنج به هیچ عنوان آن را در داخل آب هل ندهید. بلکه اسفنج را روی یک ظرف پر از آب به صورت شناور قرار دهید، و اجازه بدهید که خود اسفنج آرام آرام در آب غوطه ور شود تا تمام منافذ آن از آب پر شوند.

آموزش تصویری ساخت باکس گل زیبا برای هدیه

در این مرحله تمام تزییناتی که لازم است روی باکس انجام دهید را اجرا کنید. برخی علاقمند به نوشتن پیام تبریک با ماژیک‌های اکلیلی هستند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند باکس آنها ساده و بدون تزیین باشد. همچنین در این مرحله داخل باکس خود را با زرورق یا نایلون به خوبی بپوشانید و گوشه‌های آن را نیز چسب کنید. البته اگر باکس شما از نوع شیشه‌ای باشد، نیازی به انجام این کار نیست.

اگر اسفنج شما از باکس کوچکتر یا بزرگتر است آن را با یک تیغ کاتر اندازه کنید. اسفنج‌ و یا اسفنج‌ها را در داخل باکس قرار دهید. سعی کنید ترتیبی دهید تا اسفنج‌ها به صورت کامل در داخل باکس فیکس باشند.

آموزش تصویری ساخت باکس گل زیبا برای هدیه

گل‌ها را به صورت اریب با قیچی ببرید. حتی اگر می‌خواهید سر گل‌ها دقیقا با سایز مساوی از اسفنج فاصله داشته باشند، باز هم ساقه‌ آنها را یک اندازه نگیرید. حتما برخی گل‌ها را کوتاه‌تر و برخی را بلندتر بگیرید. این کار به فیکس شدن آنها در داخل اسفنج و آبکشی از اسفنج کمک می‌کند.

آموزش تصویری ساخت باکس گل زیبا برای هدیه

گل‌ها را به ترتیب روی اسفنج بچینید. دقت کنید که اگر از جای یک گل ناراضی بودید و آن را بیرون آوردید، گل دیگر را در داخل سوراخ قبلی نگذارید. این کار باعث می‌شود تا رطوبت کافی به گل نرسد. بنابراین اگر خواستید جای گل را عوض کنید، سوراخ قبلی را خالی بگذارید و گل را در قسمت دیگر اسفنج فرو کنید.

آموزش تصویری ساخت باکس گل زیبا برای هدیه

در حد امکان سعی کنید اندازه و سایز گل‌ها روی باکس به یک شکل باشد. اما می‌توانید برای زیباتر کردن باکس، قسمت‌های لبه را کوتاه‌تر بگیرید تا باکس شما حالت قارچی یا چتری به خود بگیرد، اما به هیچ عنوان قسمت‌های وسط را از قسمت‌های لبه کوتاه‌تر نگذارید.

 

نوشتن دیدگاه