آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

گیاهان آپارتمانی لوکس

روند رو به رشد آپارتمان سازی در کشور ایران باعث شده تا سبک زندگی بسیاری از مردم تغییر کند. دیگر خبری از خانه های بزرگ که دارای حیاط پر از گل و گیاهان مختلف بودند نیست. جای این خانه های ویلایی را خانه های آپارتمانی گرفته اند که در ابعاد و اندازه های کوچکی ساخته می شوند و حتی ممکن است هیچ تراس و بالکنی در آن وجود نداشته باشد. گیاهان آپارتمانی لوکس می توانند زیبایی چنین آپارتمان هایی را چندین برابر کنند. اگر احساس می کنید خانه شما زیبایی لازم را ندارد و باید کمی به آن روحیه بدهید، کافیست که به سراغ گیاهان آپارتمانی جذاب بروید که در این مقاله در مورد آن ها با شما صحبت می کنیم.

گیاهان آپارتمانی لوکس برای آپارتمان های کوچک

هر گیاهی زیبایی خاص خودش را دارد. از ساده ترین گیاهان موجود در بازار بگیرید تا گرانترین گل های آپارتمانی، همگی می توانند برای بهبود زیبایی خانه ها و همچنین افزایش روحیه اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرند. گیاهان آپارتمانی لوکس در گروه گیاهان گران قیمتی هستند که هم ظاهر جذابی دارند هم به دلیل داشتن کیفیت بالا، می توانند تا چندین سال در خانه های آپارتمانی مورد استفاده قرار گیرند و ماندگار باشند.

اگر قصد هدیه بردن برای دیگران را دارید، ولی نمی دانید که چه هدیه ای بخرید؛ کافیست که به سراغ گیاهان آپارتمانی لوکس و منحصر به فرد بروید. این گیاهان برای هدیه منزل نو بهترین گزینه اند. با ما همراه باشید تا شما را با گران ترین گل های آپارتمانی آشنا کنیم.

آلوکازیا گیاه فیلگوش یا بابا آدم (Alucazia)

یکی از گیاهان آپارتمانی لوکس موجود در بازار، گیاه بابا آدم است. احتمالا شما هم تا به حال نام این گیاه را در مغازه های فروش گیاهان آپارتمانی شنیده اید. در بسیاری از فضاهای لوکس مانند لابی هتل ها، شرکت های بزرگ، آپارتمان های لوکس با متراژ زیاد، می توان از این گیاه استفاده کرد. گیاه بابا آدم دارای برگ های بزرگ و جذابی است که به شما احساس سیر در طبیعت را می دهد. البته برای اینکه بتوانید این گیاه را در خانه سرزنده نگه دارید، باید کود، خاک، آب و نور مناسب را برای آن تامین کنید.

ارتفاع این گیاهان آپارتمانی لوکس می تواند به بیش از  یک و نیم نیز برسد. هر چقدر سن این گیاه بالاتر رود، اندازه و ابعاد آن نیز بزرگ تر می شود. به دلیل اینکه ظاهر گیاه بابا آدم زمانی زیبا است که سایز بزرگ و سن بالایی داشته باشد، معمولا این گیاه را در فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می دهند. بنابراین، اگر یک خانه آپارتمانی کوچک دارید، بهتر است که به سراغ گیاهان آپارتمانی کوچک تر از بابا آدم بروید.

آلوکازیا گیاه فیلگوش یا بابا آدم (Alucazia)

بونسای (Bonsai)

بونسای یکی از گیاهان آپارتمانی لوکس و منحصر به فرد موجود در بازار است که بدون شک برای هر فضایی از جمله فضاهای کوچک و بزرگ گزینه خوبی محسوب می شود. با این حال اگر ترجیح می دهید که یک گل آپارتمانی بزرگ برای آپارتمان خود تهیه کنید، باید بدانید که بونسای دارای ظرافت نسبتا زیادی است و برای آپارتمان های کوچک گزینه بهتری محسوب می شود.

اگر می خواهید بونسای را تا چندین سال در خانه نگه دارید و از زیبایی آن لذت ببرید، باید بدانید که این گیاه نیاز به نور زیادی دارد. بنابراین، باید حتما آن را در آپارتمان هایی که نور طبیعی زیاد است، مورد استفاده قرار دهید. در غیر این صورت استفاده از لامپ های مناسب برای رشد گیاهان و تامین نور مناسب آن ها ضروری است. البته ذکر این نکته هم لازم است که گیاه بونسای نیاز به رطوبت نسبتا زیادی دارد. پس بهتر است که هر روز مقداری آب را روی برگ های این گیاه آپارتمانی اسپری کنید.

بونسای دارای برگ های سبز با کناره های کرمی رنگ است که زیبایی دو چندانی به این گیاه آپارتمانی می دهد. گل های این گیاه نیز به رنگ صورتی بوده و ظاهر ظریف و کاغذی گونه ای دارد. می توانید با کاشت بونسای در یک گلدان جذاب با رنگ سفید یا گلدان های سنگی، زیبایی این گیاه آپارتمانی لوکس را چندین برابر کنید.

کاکتوس افوربیا (Cactus Aforbia)

کاکتوس های خاص و منحصر به فرد به شرط داشتن زیبایی فوق العاده، می توانند در گروه گیاهان آپارتمانی لوکس قرار بگیرند. کاکتوس افوربیا، یکی از بهترین گیاهان لوکس آپارتمانی است که در ارتفاع های مختلفی در بازار موجود است. بدیهی است که هر چقدر به سراغ خرید کاکتوس های بزرگ تر بروید، قیمت این محصول نیز افزایش پیدا می کند. شکل این کاکتوس بسیار جذاب است. تکه های مختلف آن به صورت منظم و با ارتفاع زیاد در کنار هم قرار گرفته اند و زیبایی فوق العاده ای به این گیاه داده اند.

اگر کاکتوس افوربیا را در معرض نور، آب و کود مناسب قرار دهید، می توانید تا چندین سال از ظاهر لوکس و قد کشیده این کاکتوس لذت ببرید. دقت داشته باشید که این کاکتوس برای رشد و داشتن ظاهر زیبا، نیاز به نور زیادی دارد. البته این بدین معنی نیست که در معرض نور کم، گیاه پلاسیده می شود. بلکه در چنین شرایطی جوانه های بیش از حد روی تنه اصلی گیاه رشد می کنند و جذابیت آن را کاهش می دهند. این گیاه در دمای بالا رشد بهتری دارد و باید حتما در روزهای سرد سال آن را در یک فضای گرم قرار دهید.

پرنده بهشتی یا استرلیتزیا (Sterlitzia)

شاید با شنیدن نام گیاه آپارتمانی پرنده بهشتی احساس خاصی به شما دست بدهد. خوشبختانه این گیاه آپارتمانی لوکس به اندازه اسمش خاص و منحصر به فرد است. گل های نارنجی رنگ و مثلثی شکل قرار گرفته در میان برگ های بلند و سبز این گیاه، زیبایی آن را چندین برابر کرده است. اگر به دنبال گیاهان آپارتمانی لوکس و منحصر به فرد با ظاهر جذاب برای شرکت و آپارتمان هستید، این گل گزینه خوبی برای شما است. البته به شرطی که حساسیت های این گیاه را درک کنید و به درستی از آن نگهداری نمایید. در غیر این صورت ممکن است گل های این گیاه آپارتمانی لوکس شروع به ریزش کنند.

گیاه پرنده بهشتی نیاز به نور متوسط رو به زیاد دارد. خاک این گیاه آپارتمانی باید دائما مرطوب باشد. بنابراین، می بایست به صورت منظم این گیاه را آبیاری کنید. گیاهان آپارتمانی لوکس باید در دمای متعادلی قرار بگیرند تا رشد خوبی داشته باشند. بنابراین، در روزهای گرم و سرد سال این گیاهان آپارتمانی لوکس را در فضای مناسبی که دمای آن متعادل باشد، نگهداری کنید.

پرنده بهشتی یا استرلیتزیا (Sterlitzia)

فیکوس الاستیکا (Ficus elastica)

بی انصافی است در مورد گیاهان آپارتمانی لوکس مانند بابا آدم و بونسای صحبت کنیم، ولی فیکوس الاستیکا را به شما معرفی نکنیم. این گیاه یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که با برگ های ساده، بزرگ و براق خودش شما را شگفت زده می کند. محدودیتی برای رشد این گیاه وجود ندارد و اگر به درستی از آن مراقبت کنید، ممکن است تا 15 متر نیز رشد کند.

این گیاه نیاز به نور متوسط دارد و نیازی نیست حتما آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید. اگر احساس می کنید که برگ های این گیاه آپارتمانی لوله شده اند، باید نور بیشتری را برای گیاه تنظیم کنید. گیاه فیکوس الاستیکا نیاز به آبیاری زیادی ندارد و می توانید هر بار که خاک این گیاه خشک شد آن را آبیاری کنید. اگر به درستی از این گیاه زیبای آپارتمانی نگهداری کنید، بدون هیچ مشکلی تا چندین سال برای شما کارایی خواهد داشت.

فیکوس آمستل (Ficus Amstel)

اگر به درختچه های آپارتمانی علاقه مند هستید، گیاه فیکوس آمستل بهترین گزینه برای شما است. بسیاری از گیاهان آپارتمانی لوکس معرفی شده در این مقاله دارای برگ های بزرگ و جذابی بودند؛ اما فیکوس آمستل دقیقا برعکس آن ها است. این گیاه دارای برگ های باریک با تنه بلندی است. برگ های باریک و کوچک این گیاه روی تنه آن آویزان شده اند و زیبایی این گیاه را چندین برابر کرده اند.

فیکوس آمستل به دلیل اینکه در گروه گرانترین گیاهان آپارتمانی قرار می گیرد، بهتر است که به درستی مورد مراقبت قرار گیرد. این گیاه آپارتمانی با برگ های جذاب و تنه بلند خودش، می تواند برای شما تا چندین سال ماندگار باشد. به شرطی که به درستی آن را آبیاری کنید. این گیاه نیازی به آبیاری مداوم ندارد و فقط باید زمانی به آن آب بدهید که چند سانتی متر از خاک آن خشک شده باشد. گیاه فیکوس آمستل در پاییز و زمستان نیازی به کود ندارد. ولی در بهار و تابستان باید کود مایع به این گیاه بدهید تا رشد کند.

فیکوس آمستل (Ficus Amstel)

زاموفیلیا (Zanzibar gem)

بدون شک یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی لوکس که پیشنهاد می کنیم از دستش ندهید، زاموفیلیا است. این گیاه دارای برگ های کوچک و جذابی است که به صورت منظم در کنار هم و رو به بالا قرار گرفته اند و یک ظاهر بلند و جذابی به این گیاه داده اند. گیاه زاموفیلیا یک گیاه همیشه سبز است و برگ های براقی دارد. ضخامت برگ های این گیاه به قدری است که احساس می کنید یک لایه چرم سبز روی آن ها قرار گرفته است.

گیاه زاموفیلیا نیاز به نور مستقیم خورشید ندارد. بهتر است که آن را در مکانی پرنور و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید تا رشد زیادی داشته باشد. این گیاه مانند کاکتوس علاقه زیادی به آبیاری ندارد و فقط باید هر 1 الی 2 هفته بسته به شرایط آب و هوایی، آن را آبیاری کنید. اگر به درستی از این گیاه مراقبت کنید، ممکن است بتوانید شاهد بلند شدن این گیاه تا ارتفاع 1 متر نیز باشید. بنابراین، در هنگام خرید این گیاه آپارتمانی به این نکته توجه داشته باشید.

برگ انجیری یا مونسترا (monstera deliciosa)

گیاه برگ انجیری یکی از گیاهان آپارتمانی لوکس با ظاهر جذاب است. این رستنی ها با برگ های بزرگ و پهن خودشان می توانند زیبایی خانه های آپارتمانی و فضاهای بسته را چندین برابر کنند. زیبایی این گیاه به قدری است که در چندین سال اخیر بسیار در میان مردم ترند شده و حتی در طرح های نقاشی زیادی نیز به کار می رود.

مراقبت از گیاه برگ انجیری برای حفظ زیبایی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. این گیاه با نور ملایم نیز رشد بسیار خوبی داشته و نیازی به نور مستقیم ندارد. دقت داشته باشید که نور مستقیم خورشید، برگ های این گیاه را می سوزاند. بنابراین، هرگز این گیاه را در مقابل شیشه که نور مستقیم خورشید به آن می تابد، قرار ندهید. این گیاه در دمای متعادل و مرطوب، رشد خوبی دارد. بنابراین، اگر بتوانید از دستگاه های رطوبت رسان برای این گل های جذاب استفاده کنید، بسیار عالی خواهد بود.

برگ انجیری یا مونسترا (monstera deliciosa)

نخل اریکا (butterfly palm, areca palm)

همیشه نخل ها به ما عظمت گیاهان را یادآوری می کردند. با این حال رشد سخت نخل های بزرگ در شرایط آب و هوایی متفاوت باعث شده تا فقط در برخی از مناطق شاهد کاشت آن ها باشیم. اگر دوست دارید یک نخل جذاب در خانه آپارتمانی داشته باشید، می توانید نخل اریکا را انتخاب کنید. این گیاه دارای ظاهر بی نظیری بوده و روی آن برگ های کوچک و شمشیری مانند قرار گرفته اند. تنه بلند این گیاه ظاهر آن را جذاب تر و خاص تر کرده است.

اگر به گیاهان آپارتمانی بلند و لوکس علاقه مند هستید، این گیاه یکی از بهترین گزینه ها برای شما است. ارتفاع نخل اریکا ممکن است به 1 متر نیز برسد. گیاه نخل اریکا در گروه گیاهان لاکچری آپارتمانی قرار می گیرد. این نخل می تواند سموم موجود در هوا را مانند تولوئن و هیدروکربن جذب کند و به شما برای نفس کشیدن در خانه بدون آلودگی کمک کند.

هر چقدر ارتفاع نخل اریکا بیشتر باشد، نیاز آن به آب نیز افزایش پیدا می کند. شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم نخل های 1 و نیم متری اریکا در طول روز به یک لیتر آب نیاز دارند تا بتوانند سالم و جذاب بمانند. این گیاه آپارتمانی نیاز به نور ملایم دارد. نور شدید و مستقیم خورشید، برگ های این گیاه را می سوزاند و آن ها را زرد می کند. نور کم نیز باعث می شود برگ های نخل رنگ پریده شوند. خاک این گیاه باید مرطوب باشد، ولی هرگز آن را به صورت غرقابی آب ندهید. چون در این صورت ریشه های گیاه می میرند.

کاکتوس بشکه ای یا خمره ای، فرو کاکتوس (Barrel Cactus)

کاکتوس بشکه ای یا خمره ای که به آن فرو کاکتوس هم گفته می شود، یکی از خاص ترین کاکتوس هایی است که می توانید در آپارتمان مورد استفاده قرار دهید. برخلاف ظاهر خشن این گیاه که دارای خارهای بلند و کشیده ای است، این گیاه می تواند ظاهر بسیار جذابی به خانه و شرکت شما بدهد. به خصوص اگر به درستی از آن مراقبت کنید و از آن غافل نشوید.

کاکتوس خمره ای نیاز به نور زیاد و دمای بالا دارد. اگر نور مناسب را برای این کاکتوس تامین نکنید، به راحتی شکل خود را از دست می دهد و دیگر زیبایی قابل قبولی نخواهد داشت. این کاکتوس اگر سن بالایی داشته باشد، در گروه گرانترین گل های آپارتمانی قرار می گیرد.

 

نوشتن دیدگاه