آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

پد سلولزی کوچک

انواع پد های سلولزی به عنوان واسطه هایی برای سرمایش تبخیری معرفی می شوند. این پد ها از ورق های موج دار کاغذ کرافت تشکیل شده اند که دارای قدرت جذب بسیار بالایی هستند. مقاوم سازی پد های سلولزی توسط رزین صورت گرفته است تا بتواند در مقابل آب مقاوم و اشباع باشد. به دلیل خاصیت های ساختاری این پد ها، آب به طور یکنواخت بر روی آن ها پخش می شود. در این مقاله از دانشنامه گلخانه به بررسی دقیق پد سلولزی کوچک و ویژگی های آن می پردازیم.

ابعاد پد سلولزی کوچک

پد های سلولزی  دارای اندازه های گوناگونی هستند به همین دلیل نمی توان یک اندازه ثابت برای آن ها در نظر گرفت. استفاده از پد های سلولزی در کولر های آبی به این دلیل است تا بتواند به عنوان یک واسطه تبخیری عمل کند . همین موضوع نشان می دهد که اندازه پد های سلولزی برای کولر های آبی بسته به اندازه و ظرفیت کولر، تولید می شود. امروزه استفاده از پد های سلولزی در بسیاری از اماکن مسکونی، تجاری و صنعتی بسیار گسترده شده است. با استفاده از این پد ها،هوای محیط جذب می شود و هوا از آب خنک عبور داده می شود  و به تدریج هوای محیط خنک می شود. پد های سلولزی دارای ویژگی ها و مزایایی هستند که باعث شده استفاده از آن ها با استقبال بالایی مواجه باشد. از مهم ترین ویژگی های پد های سلولزی کوچک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای ساختار منظم و محکم هستند و افت ارتفاع ندارند.
  • به دلیل خاصیت ایستایی بالا، نصب، نگهداری و شست و شوی این محصول راحت است.
  • باکتری های مضر تنفسی را به فضای سرمایشی انتقال نمی دهد.
  • دارای افت فشار پایین است و باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.
  • به دلیل دارا بودن مواد اولیه با کیفیت، آب به طور یکنواخت روی آن پخش می شود.
  • رشد باکتری، قارچ و انواع جلبک به ندرت روی آن اتفاق می افتد.
  • قابلیت ارائه در ابعاد و اندازه های مختلف در بازار را دارد.
  • عمر مفید پد های سلولزی 3 تا 5 برابر بیشتر از پوشال است.
  • پد های سلولزی نسبت به پوشال تا 30 درصد هوا را بهتر خنک می کنند.

تنوعی که در اندازه کولر های آبی وجود دارد باعث شده است تا تولید کنندگان این محصول انواع پد های سلولزی  کوچک را در اندازه های متفاوت و متناسب با انواع کولر آبی به تولید برسانند. امروزه پد های سلولزی به عنوان یک محصول برتر توانسته اند جایگزین پوشال های کولر های آبی باشند. این پد ها به نسبت پوشال، هوای خنک تری را تولید می کنند و عمر و دوام بیشتری دارند. انواع پد سلولزی از کاغذ کرافت به تولید می رسند که از ویژگی های این کاغذ، قابلیت جذب بسیار بالای آن است.

ابعاد پد سلولزی کوچک

کاربرد پد سلولزی کوچک

امروزه استفاده از پد های سلولزی بسیار گسترده است به طوری که از این پد ها در صنایع دام و طیور، گلخانه های صنعتی و خانگی ، صنعت لوازم خانگی، صنعت تولید برق، هواسازها، صنایع تاسیسات و ... استفاده می شود. استفاده از سیستم پد سلولزی در صنایع مختلف برای کاهش دما و خنک سازی محیط استفاده می شود. اندازه و سایز پد های سلولزی با توجه به کاربردی که در صنایع مختلف دارند، مشخص می شود. معمولا پد های سلولزی که در این صنایع به کار می روند دارای ابعاد بزرگی هستند.

کاربرد پد سلولزی کوچک

امروزه بیشترین میزان استفاده از پد های سلولزی کوچک در نواحی است که با مشکل کم آبی مواجه هستند. اغلب نقاط کشور ما بخصوص در فصل تابستان مشکل کمبود آب دارند که باعث می شود که استفاده از کولر های آبی در این مناطق جوابگو نباشد. یکی از راه کار هایی که برای این مشکل وجود دارد این است که از پد های سلولزی در کولر های پوشالی استفاده شود. پد های سلولزی کوچک باعث می شوند که فشار کمتری به موتور کولر وارد شود و تعادل دمایی محیط با کیفیت بالاتری حفظ شود.

از دیگر کاربرد های پد های سلولزی کوچک این است که استفاده از آن ها در کولر های آبی باعث مصرف بهینه برق و آب می شود و از این طریق باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن می شوند. این ورق ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که در مقابل گرد و غبار نیز مقاوم هستند و در مواقع لزوم به راحتی می توان آن ها را شست و شو داد. استحکام بالای پد های سلولزی باعث می شود راندمان تبخیر به شدت کاهش یابد.

نوشتن دیدگاه