آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر

امروزه انواع سنسورها و تجهیزات کنترل کننده برای گلخانه و محیط هایی که در آنها قصد پرورش و رشد گل و گیاهان را دارید، به شما کمک فراوان می کنند. بدون تردید استفاده از دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید برای نظارت دقیق بر روی شرایط محیطی گلخانه از جدیدترین تجهیزات بهره ببرید.

اگر بخواهیم در محیط های گلخانه ای به بررسی پرکاربردترین ادوات، ابزار دقیق و تجهیزات کنترل بپردازیم، می توانیم به کنترل دما و کنترل رطوبت اشاره کنیم. این سنسورها می توانند با هدف کنترل پارامترها و اندازه گیری دقیق در شرایط زمانی مختلف و مکان های خاص به کمک شما بیایند. کنترلرها هر کدام به یک نمایشگر دیجیتال مجهز می‌شوند و می‌توان آن را بر روی تابلوهای مانیتورینگ با هر ابعادی نصب کرد.

با توجه به اینکه فضای گلخانه باید به گونه ای تحت کنترل باشد و همچنین پارامترهای مختلف مطابق با فضای طبیعی می توانند در رشد گل ها و گیاهان تاثیر مثبت بگذارند، خرید کنترلر دما و رطوبت و تایمر همواره مورد تاکید قرار گرفته است. با ما در مجموعه دانشنامه گلخانه همراه باشید تا اطلاعات کافی در این خصوص به شما ارائه دهیم.

قابلیت های دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر

همانگونه که عنوان کردیم، برای پرورش گل و گیاهان در محیط گلخانه باید از بهترین تجهیزات بتوانید کمک بگیرید. امروزه انواع کنترلرها برای شرایط خاص به بازار عرضه می شوند. با بررسی قابلیت های دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت متوجه می‌شویم که این تجهیزات می‌توانند برای محدوده های اندازه گیری پایین و بالا کاربردهای خود را نشان دهند. علاوه بر این در هر نقطه‌ ای از گلخانه می‌توانید سنسور مستقل دما و رطوبت را نصب کنید. این شرایط شما را یاری خواهد کرد تا در هر بخش از گلخانه بتوانید نظارت کافی را انجام دهید.

دستگاه کنترل دما و رطوبت برای محیط های گلخانه، پرورش قارچ و همچنین مرغداری ها می‌توانند کاربرد فراوان داشته باشند. این دستگاه ها قادر هستند به صورت اتوماتیک رطوبت و دما را بررسی کنند. دستگاه کنترلر رطوبت و دما به گونه ای طراحی می شود که می توان آن را به انواع سیستم های تهویه مانند فن و پد، جت هیتر و دستگاه های رطوبت ساز متصل کرد. استفاده از دو خروجی همزمان تایمر بر روی دستگاه موجب شده است که بتوانید بر اساس زمانبندی مورد نیاز، روشن و خاموش شدن دستگاه را انجام دهید. با بهره گیری از تایمر نصب شده بر روی دستگاه این سیکل تکرار می شود.

قابلیت های دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر

از جمله قابلیت های دیگر دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت می توان به دقت بسیار بالای آن اشاره کرد. بدون تردید در محیط های گلخانه ای، مرغداری و سالن های پرورش قارچ، خطای انسانی می تواند به میزان بالایی رخ دهد. بهره گیری از سنسور و تجهیزات استاندارد و مدرن ترین دستگاه ها می تواند شما را یاری کند تا از این خطاها خود را دور نگه دارید.

این پایان کار نیست و با بررسی قابلیت های دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت متوجه می‌شویم که می‌توان از قابلیت کالیبره کردن سنسورها به صورت دیجیتال نیز کمک گرفت. با توجه به اینکه خروجی های ۲۲۰ ولت بر روی دستگاه کنترل دما و رطوبت نصب می شوند، استفاده از دستگاه به راحتی امکان پذیر است.

بر روی دستگاه کنترل دما و رطوبت آلارم هشدار دهنده دما نصب شده است. به همین علت هنگامی که دمای محیط کمتر یا بیشتر از دمای تنظیم شده می شود، شما می توانید پیام خطر را دریافت نمایید. تایمر دیجیتالی تکرار شونده که بر روی این تجهیزات نصب می شود به گونه ای است که کارفرما می تواند برای مدیریت برنامه ریزی از کاربردهای آن کمک بگیرد.

مصرف کننده قادر است با انجام تنظیمات مربوطه به راحتی برای فعال کردن و قطع کردن رله هیتر اقدام نماید. خروجی های نصب شده بر روی دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت به گونه ای هستند که می توان از آن ها برای وسایل خنک کننده، وسایل گرم کننده، رطوبت ساز و همچنین تایمر بهره برد. معمولا بر روی این دستگاه ها یک نمایشگر نصب می شود تا کاربر بتواند در هر لحظه به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد.

قابلیت های دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر

مصارف دستگاه های کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر

همانگونه که عنوان کردیم، استفاده از دستگاه کنترل کننده دما و رطوبت در گلخانه ها می تواند شما را یاری کند تا راندمان و بازدهی کار را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. نوع طراحی و ساخت دستگاه کنترل کننده دما به گونه‌ ای است که علاوه بر محیط گلخانه می توانید در سالن های پرورش قارچ نیز از قابلیت های آنها کمک بگیرید. در این بین با توجه به اینکه پرورش زعفران نیز با حساسیت بالایی صورت می گیرد، نیاز است که دما و رطوبت به دقت در پرورش زعفران بررسی شود. با این شرایط می‌ توانید از کنترلر دما و رطوبت در این محیط نیز کمک بگیرید.

بررسی کاربرد و مصارف دستگاه های کنترل کننده دما و رطوبت نشان می دهد که در سالن های پرورش مرغ نیز از آن ها استفاده می کنند. در عین حال دستگاه های جوجه کشی نیز از دیگر مواردی هستند که نیاز به استفاده از کنترل کننده دما و رطوبت در آنجا به شدت احساس می شود. حساسیت نگهداری از جوجه این مهم را می طلبد که از این دستگاه ها بهره برد.

مصارف دستگاه های کنترل کننده دما و رطوبت و تایمر

اگر بخواهیم یکی از کاربردهای دیگر دستگاه کنترل دما و رطوبت در محیط های متفاوت را عنوان کنیم، می‌توانیم به بهره گیری از آن در اتاق سرور اشاره نماییم. با توجه به اینکه مراقبت از سرورها نیاز به دقت بالایی دارد، این دستگاه ها می توانند کاربرد فراوانی در آنجا داشته باشند.

برای اینکه بتوانید راندمان و بازدهی کار در راه اندازی یک گلخانه و سایر محیط هایی که از این تجهیزات بهره می برند را افزایش دهید، سعی کنید در خرید این دستگاه نهایت دقت را داشته باشید. مجموعه دانشنامه گلخانه سعی کرده است به شما اطلاعات کافی در این خصوص را ارائه دهد.

 

نوشتن دیدگاه