آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

زمان تعویض پد سلولزی کولر

پدهای سلولزی طول عمر نسبتا بالایی دارند. فرسودگی و پوسیدگی این وسایل پرکاربرد به طور آهسته انجام می شود. با این حال اگر دوست دارید این طول عمر را افزایش دهید، مقاله را مطالعه کنید. در این صفحه از وب سایت دانشنامه گلخانه به بررسی روش هایی کاربردی برای بالا بردن عمر پدها می پردازیم. علاوه بر آن شما را با زمان تعویض پد سلولزی کولر آشنا می کنیم. اگر دوست دارید عوامل موثر در کاهش عمر پدها را نیز بشناسید، حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید.

طول عمر پد سلولزی کولر چقدر است؟ 

برای اطلاع از زمان تعویض پد سلولزی کولر قبل از هر کاری باید با طول عمر آن آشنا شوید. طول عمر پدها زمان قطعی و دقیقی ندارد. به عبارت دیگر نمی توان زمان مشخصی را برای مدت کارایی یک پد سلولزی معین نمود. این مدت به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکن است یک پد سلولزی تنها یک سال کارایی داشته باشد. اما دیگری تا پنج سال همانند روز اول کار کند.

 یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش یا کاهش عمر این تجهیزات روش استفاده از آن ها است. برای مثال کیفیت آبی که برای کار کردن دستگاه مصرف می شود می تواند در استحکام یا فرسودگی آن ها دخیل باشد. این سوال به وجود می آید که چه زمانی باید پدها را تعویض نمود؟ پاسخ به این سوال ساده است. در صورتی که در پدهای سلولزی ترک دیدید پدهای جدید جایگزین کنید. ترک در پدهای سلولزی به معنی پایان یافتن عمر آن ها است. پدهای ترک خورده به خوبی قبل عمل نمی کنند و کم کم از کار می افتند.

طول عمر پد سلولزی کولر چقدر است؟ 

اگر استفاده شما از این تجهیزات زیاد باشد، بدون شک عمر آن ها کم تر خواهد بود. برند عامل دیگری است که در عمر پدها دخالت می کند. قطعا برندهای معتبر کیفیت مرغوب تری دارند. جنس و کیفیت برتر نیز تاثیر مستقیم بر طول عمر خواهد گذاشت. اگر بخواهید به صورت تقریبی زمانی را برای تعویض پدها داشته باشید، می توانید در آغاز فصول مختلف این کار را انجام دهید. گاهی نیز ممکن است لازم باشد زودتر به تعویض پدها اقدام کنید. در تعویض پدها علاوه بر توجه به ترک خوردگی آن ها به مقدار رسوبات نیز دقت نمایید. در صورتی که رسوبات قابل شست و شو نباشند یا پدها پاره شده اند حتما آن ها را عوض کنید.

روش های افزایش طول عمر پد سلولزی کولر را می شناسید؟

پدهایی که از سلولز تولید شده اند، عمر بیش تری را نسبت به رقیبان خود دارند. با این حال به طور تقریبی سه الی پنج سال قابل استفاده اند. پس از آن باید جای خود را به پدهای نو بدهند. برای به تاخیر انداختن زمان تعویض پد سلولزی کولر راه هایی وجود دارد. با به کارگیری این روش ها قادر خواهید بود عمر پدهای سلولزی را افزایش داده و زمان بیش تری از آن ها استفاده نمایید. این کارها در عین سادگی تاثیر قابل توجهی بر عمر پدهای سلولزی خواهند گذاشت. به منظور بالا بردن عمر پد از روش های زیر استفاده نمایید:

  • تخلیه آب پمپ: زمانی که کولر خاموش است می توانید آب پمپ را خالی و مجددا با آب جدید پر نمایید. محفظه و فیلترها را حتما خشک کنید.
  • استفاده از قرص های مخصوص: قرص های مشخصی برای تصفیه آب تولید شده اند. بر اساس دفترچه راهنما از این قرص ها در صورت لزوم بهره ببرید.
  • تمیز نگه داشتن محفظه آب: افرادی که در مناطقی با آب شور و سخت زندگی می کنند حتما توجه ویژه ای به این نکته داشته باشند.
  • تمیز کردن بیرون محفظه به طور مرتب: این کار به بهبود عملکرد پدها کمک زیادی خواهد نمود.
  • دوری از آفتاب: یکی از روش های موثر برای جلوگیری از پوسیدگی پد دور نگه داشتن آن از نور خورشید است. چراکه آفتاب می تواند باعث فرسودگی پدها شود.

روش های افزایش طول عمر پد سلولزی کولر را می شناسید؟

یکی از دلایل محبوبیت پدهای سلولزی کیفیت بی نظیر آن ها است. این تجهیزات به مدت زیادی شما را همراهی خواهند نمود. با این حال بالاخره یک روز خراب خواهند شد. روش هایی وجود دارند که با کمک آن ها می توان طول عمر پدها را افزایش داد. در این مقاله به بررسی این راه های بی نظیر پرداختیم. علاوه بر آن زمان تعویض پد سلولزی کولر را بررسی کردیم. اگر دوست دارید اطلاعات بیش تری درباره پدهای سلولزی دریافت کنید، از سایر مقالات سایت دانشنامه گلخانه دیدن فرمایید.

 

نوشتن دیدگاه