آخرین رپرتاژها

پیشنهاد سردبیر

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

آموزش ترید، نقطه زنی با استراتژی ایچیموکو در نکوموکو

برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی، می‌توان از ابزارهای مختلفی استفاده کرد. اندیکاتورها از جمله اصلی‌ترین ابزارها در این زمینه هستند. با استفاده از اندیکاتورها و اعمال توابع ریاضی، می‌توان در بازارهای مالی، تحلیل تکنیکال را به خوبی انجام داد. ابزارهای مختلفی برای تحلیل در بازارهای مالی پیش روی شما قرار دارند. بدون تردید، اندیکاتور ایچیموکو یکی از قوی‌ترین و بهترین گزینه‌ها است. بخش زیادی از تریدرها برای تحلیل بازار مالی در استراتژی معاملاتی، از اندیکاتور ایچیموکو کمک می‌گیرند.

اگر دوره‌های آموزشی استفاده از اندیکاتور ایچیموکو را با موفقیت پشت سر بگذارید، به خوبی با تشخیص سطوح حمایت و مقاومت و همچنین مومنتوم حرکت قیمت، می‌توانید به سودآوری لازم در بازارهای مالی برسید. مجموعه نکوموکو، دوره‌های آموزشی تخصصی را برای نقطه زنی با استراتژی ایچیموکو، ارائه می‌دهد. اساتید و مدرسین مجموعه نکوموکو، با توجه به تخصص و تجربه‌ای که در این زمینه دارند، شما را برای حضور در بازارهای مالی حمایت می‌کنند. جالب است بدانید که با استراتژی ایچیموکو، این امکان وجود دارد که در تمام بازارهای مالی مثل بازار سهام، فارکس و ارز دیجیتال، تحلیل تکنیکال انجام دهید.

استراتژی‌ های معاملاتی اندیکاتور ایچیموکو برای ترید

با توجه به اینکه در نمودار ایچیموکو، اجزای مختلفی وجود دارند، بر اساس آن‌ها می‌توان جهت معامله، استراتژی‌های مختلف را به کار گرفت. در واقع بر پایه اندیکاتور ایچیموکو، این امکان وجود دارد که از استراتژی‌های مختلف برای ورود به سهام یا خروج از آن‌ها استفاده کنید.

عنوان‌هایی مثل استراتژی خرسی یا نزولی و استراتژی گاوی یا صعودی، دو رکن اساسی هستند که تریدرها بر اساس آن‌ها به معامله در بازارهای مالی می‌پردازند. هر کدام از استراتژی‌های این اندیکاتور، از نظر نحوه قرارگیری اجزا دارای تفاوت‌هایی هستند. بررسی این استراتژی‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها به تریدر کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را برای معامله در بازارهای مالی بگیرد.

استراتژی گاوی یا صعودی اندیکاتور ایچیموکو

در دوره آموزشی استفاده از اندیکاتور ایچیموکو، به شما نحوه بهره‌گیری از استراتژی معاملاتی گاوی یا صعودی، بیان می‌شود. شرایط تعیین شده در استراتژی گاوی، همان‌طور که مشخص است، صعودی بودن نمودار را نمایش می‌دهد. معامله‌ گران بعد از مشاهده شرایط بازار و بر اساس این استراتژی، می‌توانند برای خرید سهام اقدام کنند. معیارهای مختلفی در این اندیکاتور قرار دارند که در روند صعودی و برای تعیین قیمت‌‌ها، لازم است که مورد بررسی قرار بگیرند. هر کدام از این معیارها، برای تأیید ورود به بازار و خرید سهام، به شما نکات لازم را گوشزد می‌کنند.

  • قیمت در بالای ابر کومو قرار داشته باشد.
  • نباید اختلاف بین کیجونسن و قیمت زیاد باشد.
  • هم کیجونسن و هم تنکانسن، لازم است به سمت قیمت‌های بیشتر، شیب صعودی داشته باشند.
  • قیمت سهام باید بالاتر از کیجونسن و تنکانسن قرار بگیرد. علاوه بر این، لازم است که تنکانسن در بالای کیجونسن قرار داشته باشد.
  • آخرین وضعیتی که برای ابر کومو مشاهده می‌شود باید حالت صعودی را نشان دهد. این وضعیت در ۲۶ کندل جلوتر تشکیل می‌شود. در واقع سنکو اسپن B باید پایین‌تر از سنکو اسپن A  مشاهده شود.

استراتژی گاوی یا صعودی اندیکاتور ایچیموکو

استراتژی خرسی یا نزولی در اندیکاتور ایچیموکو

بازارهای مالی همیشه شرایط مناسبی برای خرید و آغاز ترید ندارند. گاهی اوقات در مقابل استراتژی صعودی یا گاوی، شرایط بازار به شکلی است که باید برای جلوگیری از ضررهای بیشتر، سهام را به فروش رساند. در اندیکاتور ایچیموکو، زمانی که روند بازار نزولی شود، اصطلاحاً از استراتژی خرسی یا نزولی نام می‌برند. معامله‌ گر به محض مشاهده این شرایط، اختیار فروش دارایی خود را خواهد داشت. همان‌طور که در استراتژی صعودی بیان کردیم، برای ورود به معامله لازم است که چندین معیار در نظر گرفته شوند. در طرف مقابل و موقع مشاهده بازار خرسی هم باید معیارهایی را که به شما نشان می‌دهند بازار قرار است شرایط نزولی داشته باشد، بررسی کنید. بعد از دریافت تأییدیه و با بررسی تمام معیارها جهت کاهش قیمت سهام، به شما توصیه می‌کنیم که دارایی را به فروش برسانید. معیارهایی که در این بین مورد بررسی قرار می‌گیرند، گزینه‌های زیر هستند:

  • قیمت‌ها باید زیر ابر کومو باشند.
  • ابر کومو آینده هم شرایط نزولی بازار را نشان دهد.
  • کیجونسن با نمودار قیمت نباید فاصله زیادی داشته باشد.
  • هم مولفه کیجونسن و هم تنکانسن باید دارای شیب منفی و رو به پایین باشند.
  • قیمت سهام و دارایی، زیر کیجونسن و تنکانسن بوده و در نمودار هم تنکانسن پایین‌تر از کی جونسن قرار گرفته است.

بعد از این‌که معیارهای فوق را بررسی کردید، می‌توانید به معامله و فروش سهام بپردازید. درک بهتر شرایط تعیین شده، در دوره‌های آموزشی و با نمایش استراتژی‌های مختلف برای شما فراهم شده‌اند. با مشاهده نمودار ارزهای مختلف در بازار ارز دیجیتال و همچنین قیمت سهام در بازارهای مالی دیگر، به خوبی می‌توانید نسبت به شرایط صعودی و نزولی بازار آگاه شوید.

استراتژی ابر کومو و سطوح حمایت و مقاومت

بدون تردید بخش زیادی از تریدرهایی که با ایچیموکو، تحلیل بازار را انجام می‌دهند، مهم‌ترین مولفه در این اندیکاتور را ابر کومو می‌دانند. آشنایی کامل با این استراتژی معاملاتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین نقاط را برای ورود و خروج از بازار شناسایی کنید. ابر کومو شرایط کلی بازار را و قیمت سهام را نشان می‌دهد. اگر قیمت سهام و ارزها بالاتر از ابر کومو قرار بگیرند، یعنی روند کلی بازار صعودی است. در این شرایط تریدرها باید معاملات خرید خود را انجام دهند. در طرف مقابل اگر قیمت سهام و ارزهای دیجیتال پایین‌تر از ابر کومو مشاهده شوند باید بهترین موقعیت را برای فروش دارایی شناسایی کرد.

استراتژی ابر کومو و سطوح حمایت و مقاومت

نکات مختلفی در این بین وجود دارند که موقع استفاده از استراتژی ابر کومو، لازم است آنها را در نظر بگیرید. یکی از مهم‌ترین نکات، در نظر گرفتن لبه‌های ابر کومو به شمار می‌رود. بسیاری از فعالان در بازارهای مالی، لبه‌های ابر کومو را به عنوان سطوح مقاومت و حمایت برای خرید و فروش دارایی خود در نظر می‌گیرند. شرایط بازارهای مالی به شکلی است که قیمت‌ها همیشه دارای نوسان هستند. به هیچ عنوان بعد از تحلیل بازارهای مالی، نمی‌بینید که قیمت سهام حرکتی به صورت خط راست داشته باشد. دارایی‌های شما با نوسان قیمتی مواجه می‌شوند. به عنوان مثال گاهی اوقات قیمت در پایین ابر کومو مشاهده شده و باید به استراتژی نزولی پی برد. حتی در این شرایط هم ما نوسان‌هایی برای کاهش قیمت و حرکت نزولی مشاهده می‌کنیم. کیجونسن می‌تواند سطح مقاومت و حمایت را مشخص کند. با این وجود همچنان لبه‌های ابر کومو بهترین نقاط حمایت و مقاومت را نشان می‌دهند. بسیاری از تریدرها، خرید و فروش خود را بر اساس ابر کومو و نقاط جدیدی که در این استراتژی مشاهده می‌شوند، انجام می‌دهند.

استراتژی‌ های نقطه‌ زنی قیمتی با استفاده از اندیکاتور ایچیموکو

استفاده از اندیکاتور ایچیموکو به شکلی است که می‌توان استراتژی‌های مختلفی برای نقطه‌ زنی قیمتی، از آن برداشت کرد. یک دوره آموزشی استفاده از این اندیکاتور، به شما کمک می‌کند تا بهترین نقاط ورود و خروج از سهام را شناسایی کنید. اساتید و مدرسین مجموعه نکوموکو، در این دوره آموزشی، مفاهیم اولیه ایچیموکو را به خوبی شرح می‌دهند. برای نقطه‌ زنی قیمت در بازارهای مالی با استفاده از این اندیکاتور، می‌توان از روش‌های مختلف کمک گرفت. به عنوان مثال، نقطه زنی با ابر کومو از جمله پرکاربردترین روش‌هایی است که تریدرهای حرفه‌ای هم برای ورود به بازارهای مالی و خروج از آن به این استراتژی استناد می‌کنند. نقطه زنی با تنکانسن و نقطه زنی با کیجونسن از دیگر مواردی است که به صورت اصولی شما با آنها آشنا خواهیم شد. علاوه بر این، گاهی اوقات می‌توان با در نظر گرفتن استراتژی نقطه‌ زنی بر اساس ابر تاچ نشده، برای ورود یا خروج از بازار، تصمیم صحیح را گرفت.

اندیکاتور مکمل اندیکاتور ایچیموکو

در بازارهای مالی یکی از بهترین اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال، اندیکاتور ایچیموکو است. با استفاده از این اندیکاتور، می‌توانید روند بازار قدرت روند و همچنین نقاط مقاومت و حمایت را شناسایی کنید. با توجه به این‌که اندیکاتور ایچیموکو برای کندل‌های مقاومت و حمایت، به خوبی عمل می‌کند و به تنهایی بهترین نکات را برای تریدر نمایان خواهد کرد. با این حال معامله‌ گران حرفه‌ای برای این‌که دقت استراتژی‌های به کار گرفته شده را بالاتر ببرند، گاهی اوقات ترجیح می‌دهند به سراغ اسیلاتورهای RSI و MACD بروند.

شما می‌توانید چند استراتژی معاملاتی دیگر هم در کنار ایچیموکو، برای سرمایه‌ گذاری در بازارهای مالی، مورد استفاده قرار بدهید. به عنوان مثال، استراتژی اسکالپ ایچیموکو و RSI با دقت بالا برای شناسایی روند بازار، استفاده می‌شود. علاوه بر این، بخش زیادی از تریدرها برای شناسایی روند بازار، به خصوص تعیین حرکت بازار ارز دیجیتال، از استراتژی ایچیموکو و فیبوناچی استفاده می‌کنند.

اندیکاتور مکمل اندیکاتور ایچیموکو

اگر به دنبال رسیدن به موفقیت در بازارهای مالی هستید و قصد دارید یک استراتژی صحیح برای سودآوری در این بازارها را به کار بگیرید، توصیه ما به شما استفاده از اندیکاتور ایچیموکو است. مدرسین و اساتید آکادمی نکوموکو با توجه به تجربه و دانشی که در این زمینه دارند، همیشه تلاش کرده‌اند شما را برای حضور در بازارهای مالی آماده کنند. بعد از گذراندن دوره آموزش صفر تا صد اندیکاتور ایچیموکو و نقطه زنی با استراتژی‌های آن با اطمینان بالا، این امکان را دارید که فعالیت خود را در این بازارها آغاز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین بررسی شرایط خرید دوره آموزش نقطه زنی با استراتژی ایچیموکو، کافی است با کارشناسان مجموعه نکوموکو تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه