آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

پد سلولزی کولر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پدهای سلولزی بازده و راندمان بالایی دارند. از این رو توانسته اند به عنوان جایگزینی مطمئن برای پوشال ها معرفی شوند. اگر اطلاعات زیادی درباره این تجهیزات ندارید، حتما این مقاله را مطالعه فرمایید. در این صفحه از مجله دانشنامه گلخانه درباره پد سلولزی کولر، کاربرد و همچنین نحوه استفاده از آن صحبت کرده ایم. با ما همراه باشید.

پد سلولزی کولر چیست؟      

پدهای سلولزی یکی از کاربردی ترین تجهیزات وسایل سرمایشی به شمار می روند. پدها از کاغذهای در هم تنیده سلولزی تشکیل شده اند. این کاغذها گیاهی هستند. سلولز قدرت ترشدگی بالایی دارد و به خوبی خیس و مرطوب می شود. برای همین در ساخت پدهای کولر مورد استفاده قرار گرفته است. پدهای سلولزی کولر مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و فرسودگی دارند. این وسایل سرمایشی جایگزین پوشال های کولر هستند. این تجهیزات عملکرد مشابه و کارآیی بهتری نسبت به پوشال ها دارند.

پد سلولزی کولر چیست؟      

کاربرد پد سلولزی کولر چیست؟

پد سلولزی در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای این تجهیزات سرمایشی کمک به فرآیند خنک سازی کولر است. پدها مانند پوشال ها عمل می کنند. اما بازده آن بسیار بالاتر است. پوشال ها در هوای خیلی گرم نمی توانند به خوبی عمل کنند. از این رو در فصول گرم و در مناطق گرمسیر بهتر است از پدهای سلولزی کولر استفاده نمود. پدهای سلولزی هوای خنک را به طور منظم و یکپارچه وارد محیط می کنند. به همین دلیل است که با استقبال زیادی روبرو شده اند.

آیا امکان استفاده از پد سلولزی در کولر پوشالی وجود دارد؟

پدهای سلولزی در اندازه های گوناگونی ساخته می شوند. در برخی از کولرها می توان از پد سلولزی استفاده نمود. اما پدهایی با اندازه معین برای کولرهای پوشالی هنوز در دسترس نیست. در صورتی که از کولرهای قدیمی پوشالی استفاده می کنید بهتر است از کمک افراد حرفه ای برای نصب پدها کمک بگیرید.

آیا امکان استفاده از پد سلولزی در کولر پوشالی وجود دارد؟

پد سلولزی کولر آبی چیست؟

پدهای سلولزی در کولرهای آبی مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات از جنس کاغذهای کرافت هستند. کاغذ کرافت ویژگی های منحصربه فردی دارد. به دلیل این مشخصات بی نظیر پد سلولزی در کولر آبی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مشخصات این کاغذها می توان موارد زیر را نام برد:

  • نازک بودن
  • موج دار بودن
  • قدرت بالا در جذب آب
  • بافت یکپارچه و یکنواخت

این ویژگی ها باعث می شوند آب خنک به تمام قسمت های خنک کننده کولر برسد. از این رو هوایی که از پدهای سلولزی کولر آبی بیرون می آید بسیار خنک است. علاوه بر آن هوای تولید شده بسیار تمیز و عاری از هرگونه آلودگی خواهد بود.

استفاده از پد سلولزی کولر برای اولین بار به چه صورت است؟

برای استفاده از پدهای سلولزی قبل از هر کاری باید پدها را بشویید. این کار برای رفع خاک اره ها و گرد و غبار ناشی از مرحله تولید و حمل محصول است. اکنون می توانید پد را در محفظه خود قرار دهید. آب را باز نمایید و منبع کولر را پر کنید. قبل از روشن کردن کولر حداقل پانزده دقیقه پمپ را روشن بگذارید. این کار برای از بین بردن بوی پد انجام می شود. دقت نمایید که در این مدت به هیچ وجه موتور را روشن نکنید. پس از گذشت این زمان آب کولر را خالی کرده و مجددا مخزن را با آب تمیز و جدید پر نمایید. با این آب تمیز و پدهای سلولزی قادر خواهید بود از کولر استفاده کنید.

پد سلولزی کولر زمان زیادی جایگزین پوشال ها شده است. پدهای سلولزی کیفیت بالایی دارند. اطلاعات زیادی درباره پدهای سلولزی در این مقاله از مجله دانشنامه گلخانه جمع آوری شده اند. در این صفحه کاربردهای پدها را مورد بررسی قرار دادیم. علاوه بر آن شما را با نحوه استفاده از این تجهیزات در کولرهای آبی آشنا کردیم. دانشنامه گلخانه منبعی برای کسب اطلاعات جدید درباره گلخانه و تجهیزات آن است. اگر به خواندن مقالاتی از این قبیل علاقه دارید، پیشنهاد می شود از سایر صفحات سایت بازدید فرمایید.

 

نوشتن دیدگاه