آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

چیکار کنم گلهام زود رشد کند| معرفی ترفندهای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

سرعت رشد گیاهان آپارتمانی به نحوه نگهداری و شرایط مراقبت از آنها بستگی دارد. در بعضی مواقع گل های شما برخلاف انتظارتان به خوبی رشد نمی کنند؛ به همین دلیل از خود سوال می کنید چیکار کنم گلهام زودتر رشد کند. در اینجا ترفندهای رشد سریع گیاهان آپارتمانی را به شما معرفی می کنیم؛ پس با ماه همراه باشید.

در کف گلدان یک اسفنج قرار دهید

نگهداری از برخی گلهای آپارتمانی ساده و  راحت است چون لازم است که مرتبا و به طور متوسط آبیاری شوند اما بعضی وقت ها احتمالا فراموش می کنید که آنها را به طور منظم آب بدهید. به همین دلیل گل شما به خوبی رشد نمی کند. ما توصیه می‌کنیم که از یک اسفنج برای رشد سریع گلهای خود استفاده کنید، زیرا اسفنج ها آب را به خوبی جذب می کنند. وقتی که می خواهید گلدان خود را عوض کنید، ابتدا یک اسفنج متوسط در کف گلدان خود قرار دهید و بعد خاک مناسب را به آن اضافه کنید. اسفنج، آبهای اضافی را در خود حفظ می کنند. به این ترتیب گلدان شما با کم آبی روبرو نخواهد شد. 

 یک بطری آب در خاک بکارید

همانطور که گفتیم باید گلهای آپارتمانی خود را به طور مرتب و منظم آب بدهید. یکی از بهترین روش های آبیاری مناسب برای گل ها استفاده از یک بطری آب است. یعنی کافی است یک بطری متناسب با اندازه گل و گلدان خود را در خاک بکارید و کف آن را به اندازه کوچکی برش بزنید. در صورتی که اندازه گلدان کوچک است از یک گلدان بزرگتر با خاک بیشتر استفاده کنید و سعی کنید کف بطری دقیقا هم سطح با خاک قرار گیرد تا ذره ذره آب را به ریشه گیاه برساند.

 یک بطری آب در خاک بکارید

آبیاری با تکه‌های یخ از ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

برخی از گلدان ها کوچک هستند، بنابراین نمی توانید در داخل آنها اسفنج بگذارید یا اینکه بطری آب را بکارید؛ پس ترفند دیگری را برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی به شما خواهیم گفت. کافی است چند تکه یخ کوچک را روی خاک قرار دهید طوری که هیچ تماسی با شاخه ها و برگ های گل نداشته باشد. به این ترتیب با گذشت زمان یخ ها آب شده و خاک، آب مورد نیاز خود را جذب می کند.

 از فیلتر کاغذی و دانه قهوه استفاده کنید

بسیاری از کارشناسان متخصص در  زمینه پرورش گلها عقیده دارند که تفاله قهوه کود مناسبی برای گلهای آپارتمانی به شمار می رود؛ بنابراین در هنگام تعویض گلدان باید دو یا سه عدد فیلتر کاغذی را کف گلدان قرار داده روی آن را خاک بریزید. حالا کافی است که پس از صرفه قهوه خود، تفاله آن را روی خاک گلدان خود قرار دهید؛ زیرا دانه های قهوه اسیدی شدن خاک گلدان را افزایش می دهند. این روش کوددهی، بسیار ارزان و آسان است.

 از آب باقی مانده از تخم مرغ و سبزیجات آبپز استفاده کنید

وقتی که تخم مرغ ها را در آب می پزید، آب را دور نریزید زیرا مواد بسیار مغذی در  آن وجود دارد؛ پس بگذارید که در دمای محیط سرد شود سپس آن را به خاک گلدان ها منتقل کنید. آب سبزیجات پخته شده هم برای رشد سریع گیاهان مفید است. آب اسفناج، سیب زمینی پخته شده و  سایر سبزی ها را بعد از اینکه پخته می شوند دور نزیزید. بگذارید در دمای محیط سرد شود سپس آن را به گلدان اضافه کنید.

 از آب باقی مانده از تخم مرغ و سبزیجات آبپز استفاده کنید

گردگیری کردن برگ‌ها از ترفندهایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

گردگیری و تمیز کردن برگ های گیاهان علاوه بر اینکه زیبایی آنها را دو چندان می کند، یکی از ترفندهای خوب برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی است. گلها از طریق برگها فتوسنتز می کنند؛ یعنی نور خورشید به آنها کمک می کند که دی اکسید کربن را بگیرند و آن را به انرژی مورد نیاز گل تبدیل کند.

برای گردگیری کردن برگ ها می توانید از یک دستمال کاغذی مرطوب یا یک پارچه نازک مرطوب استفاده کنید و به آهستگی سطح برگ ها را پاک کنید. در صورتی که خاک روی برگ زیاد است ابتدا یکبار با دستمال خشک آن را پاک کرده و سپس با یک دستمال مرطوب خاک روی برگها را بگیرید. اسپری نمودن آب هم به تمیز شدن برگها کمک زیادی می کند.

 

نوشتن دیدگاه