آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

دلیل استفاده از پد سلولزی گلخانه ای در گلخانه ها چیست؟

در محیط‌هایی مانند گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و سالن‌های تهیه و نگهداری غذا استفاده از تجهیزات مختلف به منظور تهویه هوا امری ضروری است. محصولاتی به نام پد سلولزی گلخانه از جمله بهترین تجهیزات موجود در بازار هستند که عملکرد خوبی در خنک کردن هوای محیط و تهویه هوا دارند. پدهای سلولزی به دلیل راندمان کاری بسیار بالای خود در زمینه افزایش رطوبت و ایجاد سرمایش مطلوب، در مکان‌هایی مانند گلخانه‌ها رطوبت بالایی به وجود می‌آورند. به همین دلیل این نوع پدها مورد توجه بسیاری از کارفرمایان قرار گرفته‌ و استفاده از این سیستم‌های خنک‌کننده گلخانه‌ای نسبت به قبل افزایش یافته است. خوشبختانه نحوه نصب پدهای گلخانه‌ای بسیار آسان است و شما می‌توانید آن‌ها را درون قاب‌های آلومینیومی بزرگ قرار دهید. در ادامه این مطلب از دانشنامه گلخانه، با ذکر چند دلیل با استفاده از پد سلولزی گلخانه ای و مکان‌های قابل استفاده از آن‌ها آشنا می‌شوید.

پد سلولزی گلخانه ای برای کجا مناسب است؟

پدهای سلولزی نسبت به پوشال‌های قدیمی عملکرد بهتری از خود نشان داده‌اند. به همین دلیل امکان استفاده از این محصولات جدید و بهره‌مندی از قابلیت‌های آن‌ها در محیط‌های مختلف امکان‌پذیر است. در چند سال گذشته، گلخانه‌ها بیشتر از این سیستم برای خنک‌سازی محیط خود استفاده می‌کنند. زیرا چنین محیط‌هایی نیاز مبرم به حفظ تعادل دمای محوطه داخلی خود دارند. علاوه بر این، دلیل استفاده از پد سلولزی گلخانه ای در گلخانه‌ها را می‌توان قابلیت جذب آب بالای آن‌ها دانست. بدین ترتیب این محصولات می‌توانند سرمایش تبخیری را در مکان مورد نظر به بهترین شکل ایجاد نمایند.

پد سلولزی گلخانه ای برای کجا مناسب است؟

این پدها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که توانایی توزیع آب به میزان مناسب و مقدار مشخص را در تمام ابعاد محیط دارند. یکی دیگر از مکان‌هایی که می‌توان برای تهویه هوا از پدهای سلولزی استفاده کرد، مرغداری‌ها هستند. این نوع پدها به راحتی با جابجایی هوای داخلی مکان‌هایی مانند مرغداری به خنک نگه‌داشتن هوای درون آن‌ها کمک می‌کنند. دامداری‌ها نیز نیاز به ایجاد هوایی متعادل در محوطه نگهداری از حیوانات خود دارند. به همین دلیل از سیستم‌های خنک‌کننده مختلفی در این محیط‌های دامی استفاده می‌شود که از آن جمله می‌توان به پدهای سلولزی اشاره کرد.

همچنین گاهی اوقات در سالن‌های صنعتی نیز بسته به شرایط محیطی نیاز به استفاده از این محصولات احساس می‌شود. خوشبختانه این مدل از تجهیزات سرمایشی در ابعاد مختلف قادر به پوشش‌دهی گلخانه‌، مرغداری، دامداری و سالن‌های صنعتی هستند. برخی از خصوصیات بارز پدهای سلولزی گلخانه‌ای که باعث افزایش محبوبیت استفاده از آن‌ها در محیط‌های مختلف شده‌اند، به شرح زیر است:

  • استفاده از کاغذ کرافت مرغوب با قابلیت جذب بالای آب.
  • طول عمر حداقل 3 سال.
  • جلوگیری از ورود حشرات موذی به داخل محوطه سالن.
  • خاصیت ایستایی بالا به واسطه استفاده از کاغذ کرافت و مواد اولیه مرغوب.

اهمیت استفاده از پد سلولزی گلخانه ای چیست؟

همانطور که بیان شد، کیفیت و عملکرد پدهای سلولزی گلخانه در مقایسه با تجهیزاتی همچون پوشال‌های قدیمی بالاتر است. به همین دلیل بسیاری از کارفرمایان تمایل به استفاده از این محصولات در سالن‌های تولیدی و پرورشی خود دارند. همچنین گاهی مواقع شرایط محیطی به صورتی است که تنها باید از تجهیزات سرمایشی پیشرفته و کارآمد، مانند پدهای گلخانه استفاده کرد.

ساختار پدهای سلولزی و کیفیت ساخت آن‌ها به گونه‌ای است که به ویژه در محیط‌های گرم و خشک عملکرد مطلوبی از خود نشان می‌دهند. در ضمن، این محصولات نسبت به پوشال‌های کولر قدرت خنک‌کنندگی بیشتری دارند. به همین دلیل امروزه در محیط‌هایی مانند گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و سالن‌های نگهداری مواد غذایی از این محصولات به صورت گسترده استفاده می‌شود. زیرا این مکان‌ها نیاز دارند که از تجهیزاتی با عملکرد بالا برای جلوگیری از شیوع بیماری بهره ببرند.

اهمیت استفاده از پد سلولزی گلخانه ای چیست؟

پدهای سلولزی به واسطه خاصیت ضد باکتری خود این امکان را به وجود می‌آورند که گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها به محیط سالن صنعتی و گلخانه راه نیابند. علاوه بر این، این محصولات به شکلی ساخته شده‌اند که دارای خاصیت خودشویندگی باشند. به همین دلیل رسوب به میزان کمتری روی پدهای سلولزی تشکیل می‌شود و همچنین رسوب‌زدایی از روی آن‌ها به راحتی صورت می‌گیرد. یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از پد گلخانه میزان مصرف کمتر انرژی آن است. این قابلیت موجب کاهش قابل توجه افت فشار در محیط گلخانه یا سالن‌های صنعتی می‌شود. دلیل استفاده از پد سلولزی گلخانه ای در مقیاس گسترده به جنس قاب آن‌ها نیز ربط پیدا می‌کند.

نوشتن دیدگاه