آخرین رپرتاژها

فرم خبرنامه

ورودی نامعتبر

فن گلخانه کوچک چیست؟

فن گلخانه کوچک یکی از مهم ترین و کلیدی ترین تجهیزات جهت راه اندازی گلخانه ها و برای پرورش انواع گل و گیاه با سیستم تهویه است. همچنین دلیل استفاده از فن در گلخانه، گردش و ایجاد هوای مطبوع و به صورت یکنواخت در فضای داخلی گلخانه بوده که در هرگونه شرایط جوی قابل استفاده است. در این مقاله از دانشنامه گلخانه به بررسی فن گلخانه کوچک می پردازیم.

آشنایی با فن گلخانه ای

فن گلخانه کوچک با ایجاد هوای مطلوب، یکنواخت و گردش هوا در گلخانه ها، نقش بسزایی در رشد گیاهان داخل این محیط ایفا می کند. بهترین راه جهت دستیابی به مناسب ترین درجه دما در گلخانه ها، استفاده از فن گلخانه است. زیرا فن به گیاهان کمک کرده تا مقدار مورد نیاز از هوای تازه را دریافت نمایند و عمل فتوسنتز را به خوبی انجام دهند. البته چنین تجهیزات کاربردی مانع رشد آفت ها و یا آلودگی های گیاهی نیز می شوند.

قیمت فن گلخانه کوچک

فن گلخانه کوچک در اکثر فروشگاه ها در دو نوع فن سیرکوله و فن اگزاست به متقاضیان عرضه می شود. این فن بسته به عواملی همچون نوع منبع تغذیه، میزان صدا و قدرت مکش در قیمت های مختلفی عرضه می شوند. همچنین در اکثر مواقع بین کیفیت و قیمت فن کوچک گلخانه ای، رابطه مستقیمی وجود دارد. البته فن گران قیمت همیشه از کیفیت بالا برخوردار نبوده و قیمت فن به عوامل زیر بستگی دارد:

  • اصلی یا تقلبی بودن فن گلخانه
  • تکنولوژی و دانش به کار رفته در تولید فن
  • رعایت استاندارد کالا در زمان تولید
  • قطعات اولیه مورد استفاده در تولید فن کوچک گلخانه ای

قیمت فن گلخانه کوچک

سایزبندی فن گلخانه کوچک

اندازه فن های گلخانه در ابعاد کوچک، مطابق نوع فن دسته بندی مشخصی دارد. فن نوع سیرکوله هوای گلخانه را متعادل ساخته و برای چندین بار هوا را تجدید می نماید تا محیط را جهت رشد کلیه محصولات ارگانیک فراهم نماید. بنابراین فن سیرکوله با ابعاد 40,50,60 قابل ساخت بوده و تعداد پره های آن ها، 3 الی 9 عدد است. البته فن اگزاست نسبت به فن سیرکوله در ابعاد بزرگتری تولید می شود. سایز 100*100 و سایز 140*140، معمول ترین سایز تولیدی این فن هاست.

مشخصات فن گلخانه کوچک

فن گلخانه در ابعاد کوچک مانند سایزهای دیگر فن های گلخانه ای، مشخصات مختص به خود را دارد که به شرح زیر است:

  • فن گلخانه در سایز کوچک دارای 6 پره با 1/2 mm ضخامت و از جنس استیل است که در زمان کار از کمترین لرزش برخوردار می باشد.
  • مواد اولیه مورد استفاده در بلبرینگ موجود در فن گلخانه با ابعاد کوچک کاملا مرغوب و درجه یک است.
  • دمپرهای مخصوص فن اگزاست از ضخامت 0.8mm برخوردار بوده و میله گالوانیزه جهت باز نمودن این دمپرها باید دارای ضخامت 1.5mm باشد.
  • این فن ها به اتصالات ضد زنگ از جنس مس مجهز بوده که با مقاومت بالا از استهلاک دستگاه ها می کاهند.
  • دور خروجی در فن گلخانه با سایز کوچک 1400 دور بر دقیقه و توان آن 2 اسب بخار است.
  • این فن ها در صورتی که از فروشگاه های معتبر خریداری شوند، نسبت به رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

مشخصات فن گلخانه کوچک

فن گلخانه ای کوچک برای چه مکان هایی مناسب است؟

فن گلخانه در سایز کوچک برای گلخانه های کوچک و خانگی مناسب بوده که با تنظیم رطوبت هوا بر رشد گیاهان می افزاید. برای مثال افرادی که کاکتوس را پرورش می دهند بهترین گزینه استفاده از فن کوچک گلخانه ای است. همچنین نکته اصلی که باید در زمان نصب فن به آن توجه کرد محل مدنظر است. زیرا فن کوچک گلخانه ای بایستی در ضلعی تعبیه شود که هوا به راحتی در آن فضا، جریان پیدا کند.

نوشتن دیدگاه